iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plIGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

"Dziury, że ho, ho, ho! To jest dramat"

2021-04-23 12:04:00

Zdjęcie: Facebook
Droga powiatowa Wziąchów - Kromolice. Na tym odcinku można nie tylko urwać koło, ale - dla kierowców nie znających uroków tej drogi - jazda może mieć o wiele bardziej poważniejsze konsekwencje.

- Sytuacja na odcinku Wziąchów - Kromolice jest po prostu beznadziejna. Osobiście znam tę drogę, to wiem czego można się  spodziewać. Jednak dla kierowców, którzy jeżdżą tamtędy sporadycznie, to może być dla nich przykra niespodzianka. Szczególnie po zmroku. Tam są dziury, że ho, ho, ho! To jest dramat - zwraca uwagę jeden z kierowców, który skontaktował się z naszą redakcją zwracając uwagę na stan nawierzchni tej drogi.

Wspomniany odcinek, to droga powiatowa. Kilka lat temu została poszerzona i właśnie ten nowy pas, od jakiegoś czasu, zwyczajnie się sypie...

 

 

Okazuje się jednak, że droga jest objętą gwarancją. - Powiat gostyński zwróci się z pismem do wykonawcy inwestycji z wnioskiem o naprawę ubytku w ramach umowy - informuje naszą redakcję Szymon Jakubowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego. - Ponadto powiat gostyński posiada dokumentację techniczną na przebudowę całego ciągu pomiędzy Pogorzelą, Wziąchowem a Kromolicami. Corocznie aplikuje o środki zewnętrzne na realizację tego zadania - stwierdza S. Jakubowski. - Przypomnijmy - dodaje nasz rozmówca - że w ubiegłym roku samorząd powiatowy zmodernizował ten ciąg drogowy na długości 1,881 km. W ramach zadania wykonano miejscowe poszerzenie jezdni, przebudowano krawężniki oraz chodniki. Na całej długości inwestycji położono nową nawierzchnię. Droga zyskała oznakowanie poziome i pionowe. W bezpośrednim sąsiedztwie stawu znajdującego się przy remontowanym odcinku zamontowano bariery energochłonne. Inwestycja była możliwa dzięki pozyskaniu środków z Funduszu Dróg Samorządowych (jej wartość to 1 382 042,50 zł. Połowa tej kwoty pochodzi z rządowego programu: Funduszu Dróg Samorządowych; resztę współfinansował powiat gostyński oraz gmina Pogorzela).

Warto też dodać, że obecnie trwają bieżące naprawy ubytków na terenie gminy Pogorzela. Na wspomnianym odcinku 22 kwietnia prowadzone były prace interwencyjne.
Conditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl