iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plInformacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

"Przytuliś" w gostyńskiej komendzie

2021-07-14 11:10:37

Z początkiem lipca w gostyńskiej komendzie ruszyła akcja "Przytuliś". Jej celem jest poprawienie stanu psychicznego dziecka, złagodzenia traumy oraz negatywnych emocji, a także odwrócenie jego uwagi w sytuacji wykonywania przez funkcjonariuszy Policji czynności służbowych z udziałem dzieci.

O ile widok policjanta w szkole czy przedszkolu budzi ciekawość i zainteresowanie dzieci, to w sytuacji wypadku, zdarzenia drogowego czy interwencji domowej, udział służb mundurowych może być dla dziecka przeżyciem traumatycznym.

Wręczenie maskotki podczas opisanych zdarzeń z udziałem dzieci pozwoli na odwrócenie jego uwagi od prowadzonych czynności i zmniejszy jego strach z powodu stresującej sytuacji.

- Akcją „Przytuliś” chcemy zadbać o to, by trudną, nierzadko traumatyczną sytuację, jaką jest interwencja policji, dziecko przeszło w warunkach bezpiecznych, przyjaznych, z uwzględnieniem jego potrzeb emocjonalnych - informują gostyńscy mundurowi.

 

Akcję „Przytuliś” realizują policjanci Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu oraz podległe posterunki policji w ramach programu profilaktycznego Krajowego Programu Zwalczania i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Razem Bezpieczniej - Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl