DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plConditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Zdrowie

"Sytuacja jest stabilna i bezpieczna"

2021-03-17 07:23:24

Zdjęcie: Archiwum
Trzecia fala koronawirusa stała się już faktem. Obecnie w kraju, w tym również w Wielkopolsce, zmagamy się z przyrostem zakażeń na Covid-19. - To, jak będą wyglądały najbliższe tygodnie, zależy tylko i wyłącznie od naszej odpowiedzialności. Przestrzeganie dyscypliny sanitarnej oraz obowiązujących obostrzeń jest jedynym sposobem na zahamowanie tych tendencji wzrostowych - ocenia wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

- W ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce odnotowano 954 przypadki zakażenia Covid-19, 15 osób zmarło*. Mimo wzrostu zachorowań i hospitalizacji sytuacja jest stabilna i bezpieczna - podkreśla wojewoda. Wielkopolskie szpitale dysponują 1 858 łóżkami, z czego wolnych jest 404. Na II poziomie zabezpieczenia wolnych jest 246 łóżek z 1 451. - Aktualnie w regionie dysponujemy 177 łóżkami respiratorowymi,  z czego 61 jest dostępnych. W przypadku większej liczby osób wymagających leczenia respiratorem, istnieje możliwość zwiększenia liczby łóżek z dostępem do tlenu.

 

Cechą charakterystyczną trzeciej fali jest fakt, iż większy niż dotychczas procent osób zakażonych wymaga hospitalizacji, w związku z czym podejmowane są decyzje mające na celu zwiększenie liczby łóżek w całym regionie. Wojewoda wielkopolski na bieżąco konsultuje sytuację epidemiczną oraz stan bazy łóżkowej z dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ. Na podstawie decyzji wydanych do 12 marca przez wojewodę wielkopolskiego, do 27 marca liczba łóżek na II poziomie zabezpieczenia wzrośnie o 459, w tym o 26 łóżek respiratorowych. Zwiększenia bazy łóżkowej dotyczą Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wlkp., Szpitala Powiatowego w Wyrzysku, SPZOZ w Krotoszynie, Szpitala Powiatowego w Chodzieży, SPZOZ w Obornikach, SPZOZ w Słupcy, ZZOZ w Czarnkowie, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, SPZOZ w Wolsztynie, Pleszewskiego Centrum Medycznego, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, SPZOZ w Nowym Tomyślu, Szpitala Powiatowego w Jarocinie, SPZOZ w Gostyniu, SPZOZ w Międzychodzie i Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

- Zwiększenie liczby łóżek covidowych było możliwe dzięki dobrej współpracy z dyrektorami wielkopolskich szpitali, którzy ze zrozumieniem i powagą podeszli do obecnej sytuacji, przystając na nasze propozycje – mówi Agnieszka Pachciarz dyrektor wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Postawa wielu szpitali zasługuje na szczególne uznanie, gdyż są to często placówki, które od początku pandemii angażują się w leczenie pacjentów z Covid-19 i nadal decydują się na podejmowanie tego wyzwania.


Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich dysponuje obecnie 94 miejscami, z czego zajętych jest 90. Na wniosek wojewody wielkopolskiego od jutra, 17 marca uruchomiony zostanie kolejny moduł, zapewniający kolejnych 28 miejsc dla pacjentów. Maksymalny potencjał szpitala to 597 łóżek z dostępem do tlenu, w tym 48 łóżek intensywnej terapii dla osób wentylowanych respiratorem.

 

*Dane z wczoraj
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl