iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

100 miejsc dla uchodźców. Największy ośrodek powstaje na Świętej Górze

W powiecie gostyńskim utworzonych zostanie 100 miejsc, które będą w stanie przyjąć uchodźców z Ukrainy. Powiat gostyński już od wtorku, wspólnie z Kongregacją Oratorium Świętego Filipa Neri uruchamia miejsce pobytu dla 54 osób, zlokalizowany na Świętej Górze w Gostyniu oraz 10 w Bonifraterskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej, który do tej pory był miejscem pobytu tymczasowego. Pozostałe zabezpieczą gmina Borek, Pogorzela i Pępowo.

 

Powiat gostyński wspólnie z Kongregacją Oratorium Świętego Filipa Neri już w ubiegłym tygodniu rozpoczął prace związane z utworzeniem miejsca pobytu dla uchodźców z Ukrainy. Według wstępnych planów, obiekt miał być gotowy na połowę przyszłego tygodnia.

 

Podczas środowej wideokonferencji, wojewoda wielkopolski zapowiedział, że powiat gostyński otrzyma decyzję o konieczności utworzenia 100 takich miejsc. W czwartek odbyło się spotkanie Starosty z Wójtami i Burmistrzami powiatu gostyńskiego. Wspólnie ustalono, że od wtorku swoją działalność rozpocznie punkt na Świętej Górze oraz w Bonifraterskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Łącznie zapewnione zostanie 65 miejsc dla uchodźców. Dodatkowo gmina Pogorzela stworzy miejsce dla przyjęcia 12 obywateli Ukrainy, gmina Borek – 14 oraz gmina Pępowo – 10.

 

Miejsce pobytu na Świętej Górze tworzone będzie przez powiat gostyński oraz Kongregacją Oratorium Świętego Filipa Neri. Będzie ono wspólnie obsługiwane przez pracowników kongregacji oraz Starostwa Powiatowego i jednostek podległych. Dzięki wsparciu samorządów i darczyńców miejsce to jest przygotowane na przyjęcie 54 osób. Zapewnione będą pokoje, które w zależności od potrzeb mogą zostać dostosowane do odpowiedniej ilości osób. Wyznaczona zostanie także jadalnia, pralnia i sala zabaw dla dzieci. Punkt będzie gotowy do przyjęcia uchodźców we wtorek 22 marca.


 


 

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę