iGostyn.pl reklamy
Gostyń

104. urodziny gostynianina!

Zdjęcie: gostyn.pl

W środę 12 stycznia 2022 roku swoje 104. urodziny świętował Antoni Mostowy. Gostynianin należy do grona najstarszych Wielkopolan. Bukiet kwiatów wraz z życzeniami kolejnych lat w zdrowiu w imieniu władz samorządowych przekazał dostojnemu Jubilatowi Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia.

Antoni Mostowy urodził się 12 stycznia 1918 roku w Bodzewku. Pan Antoni pochodzi z wielodzietnej rodziny, ale swojego ojca nie poznał, gdyż ten zginął walcząc w I wojnie światowej. Jubilat w Bodzewku spędził większość swojego życia. Pracował w majątku rolnym, także w trakcie II wojny światowej. Po wojnie majątek został przekształcony w Państwowe Gospodarstwo Rolne, w którym pan Antoni pracował do roku 1978, kiedy przeszedł na emeryturę.

 

Pan Antoni w 1946 roku zawarł związek małżeński z Joanną Słomińską, z którą szczęśliwie przeżył 67 lat. Wychowali wspólnie 4 dzieci – 3 córki i 1 syna. W 1993 roku rodzina przeprowadziła się do Gostynia. W 2014 roku, w wieku 94 lat zmarła żona pana Antoniego.

 

Jak zapewniają najbliżsi Jubilata, receptą na długowieczność jest umiar w życiu. Pan Antoni jest w dobrej, jak na 104-latka, kondycji. Nigdy nie palił tytoniu, rzadko dopadają go jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę