iGostyn.pl reklamy
Gostyń

104 urodziny pani Antoniny

Zdjęcie: www.gostyn.pl
104 urodziny obchodziła wczoraj Antonina Ignaszewska z Gostynia. Życzenia z tej okazji przekazali jubilatce Jerzy Kulak burmistrz Gostynia i przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu Mirosław Żywicki.

Antonina Ignaszewska z domu Maćkowiak przyszła na świat 16 stycznia 1915 roku w Starym Gostyniu. Całe życie związana jest z ziemią gostyńską. Uczęszczała do szkoły powszechnej w Starym Gostyniu. Jeszcze przed wybuchem II wojny światowej pani Antonina przez 7 lat, w latach 1932-1939, była prezeską Stowarzyszenia Młodych Polek na ziemi gostyńskiej. Związek małżeński ze Stanisławem Iganszewskim zawarła w 1941 roku i wtedy też przeprowadziła się do Gostynia, gdzie mieszka do dzisiaj. Z mężem przeżyli wspólnie 56 lat. Doczekali się 4 dzieci, dwóch córek i dwóch synów. Pani Antonina jest babcią 12 wnucząt i prababcią 13 prawnucząt.

 

Mimo swojego wieku pani Antonina cieszy się bardzo dobrą pamięcią, z której korzystają wszyscy członkowie rodziny. Jest osobą bardzo komunikatywną, pogodną, zawsze uśmiechniętą, nigdy nie narzeka na swój los. Pani Antonina swoim bliskim przekazuje najważniejszą wartość, która towarzyszyła jej przez całe życie, że każdemu człowiekowi bez względu na jego pochodzenie i status społeczny trzeba okazywać należyty szacunek i życzliwość. Czas spędza najchętniej na czytaniu książek. I jak zapewnia rodzina Jubilatki, pani Antonina czyta najwięcej książek spośród wszystkich domowników.

Źródło: www.gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę