iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Z policji

21 - letnia mieszkanka gminy Poniec odpowie za kradzieże

2019-07-30 11:07:00

Zdjęcie: KPP Rawicz
Mieszkanka gminy Poniec uczestniczyła w kradzieżach kratek zabezpieczających studzienki kanalizacyjne. Kobieta nie uniknie odpowiedzialności.

Na terenie powiatu rawickiego od początku lipca br. zaczęły „znikać” kratki zabezpieczając studzienki kanalizacyjne. Do kradzieży dochodziło na drogach gminnych powiatowych jak i krajowych. Dziury pozostawione na jezdniach stwarzały niemałe zagrożenie dla uczestników dróg.

 

W efekcie podjętych czynności operacyjno-dochodzeniowych rawiccy kryminalni wpadli na trop złodzieja. Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna tzw. studzienki kradł od 2015 roku i sprzedawał w punkcie skupu złomu w Kobylinie. W ostatnim czasie zaczął to robić nagminnie. Jego sposób działania był dość banalny. Podjeżdżał pod losowo wybraną kratkę kanalizacyjną, wyciągał ją i pakował do auta osobowego. W ten sposób jednej nocy potrafił skraść kilka, ważących kilkadziesiąt kilogramów kratek. Sprzedawał je jako złom, dostawał 80 groszy za kilogram a zarządców dróg narażał na straty w wysokości kilkuset złotach.

 

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży. Policjanci udowodnili mu, że na terenie powiatu rawickiego skradł 60 sztuk takich kratek o łącznej wartości ponad 28 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszy jeszcze kolejne zarzuty za podobne kradzieże w sąsiednich powiatach. Jak ustalili funkcjonariusze w złodziejskich procederach od czasu do czasu towarzyszyła mu 21-latka z gminy Poniec, kobieta również nie uniknie odpowiedzialności karnej.

 

Kryminalni w toku prowadzonych czynności na punkcie skupu złomu w Kobylinie zabezpieczyli 24 kratki, to właśnie tam 41-latek sprzedawał skradzione mienie. Wszystko wskazuje na to, ze właściciel owego skupu złomu również będzie musiał się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

 

41-latek w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, wiele wskazuje na to, że trafi za więzienne mury. Jego 21-letnia wspólniczka, również nie uniknie odpowiedzialności karnej.

 
Fotorelacja


Źródło: KPP RawiczAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl