iGostyn.pl reklamy
ZUS - program Dobry Start

3 mln uczniów z kieszonkowym 300+, wnioski do końca listopada

W sumie na konta rodziców, w ramach programu Dobry Start, wpłynęło już niemal 725 mln zł.

Pierwsze wypłaty świadczeń z programu Dobry Start ruszyły już pod koniec lipca. Do tej pory wsparcie trafiło do rodziców i opiekunów 3 mln dzieci. ZUS wypłacił świadczenia w łącznej kwocie 725 mln zł. Do ZUS wpłynęło 2,3 mln elektronicznych wniosków o świadczenie a co czwarty wniosek został złożony za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych sprawie realizuje program Dobry start. Przy jego wdrażaniu skorzystaliśmy z naszego doświadczenia. Dlatego przy obsłudze świadczenia postawiliśmy na elektronizację i automatyzację. I to się bardzo dobrze sprawdza – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

 

Osoby, które najwcześniej złożyły wnioski, właśnie otrzymują wypłatę świadczenia. Jeśli ktoś złoży wniosek do końca sierpnia, to pieniądze otrzyma do końca września.

 

- Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start można składać do 30 listopada, wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia - wskazuje Ewa Szymankiewicz, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS Oddział w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

 

(alf)
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę