iGostyn.pl reklamy
Z policji

33 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu podsumowali działania „Prędkość”. W miniony piątek na terenie powiatu gostyńskiego trwały działania ukierunkowane na kontrole kierujących jadących z nadmierną prędkością.

- Wzmożone działania, które przeprowadzono 23 kwietnia miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość - informują gostyńscy mundurowi.

Efektem działań było przeprowadzenie kontroli 36 kierujących pojazdami z czego 33 z nich popełniło wykroczenia w ruchu drogowym polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

 

- Należy pamiętać, że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także porusza się z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków na drodze zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem pieszego, dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zmniejsza jego szanse na przeżycie - przypominają policjanci.

Policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na bezpieczną prędkość kierujących, a podobne specjalne działania w tym zakresie, będą prowadzone w tym roku jeszcze wielokrotnie.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę