iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plOkna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wsparcie

4,5 mln zł dla powiatu gostyńskiego

2021-11-18 12:31:50

Zdjęcie: Starostwo Powiatowego w Gostyniu
4 500 000 zł otrzymał powiat gostyński w ramach ,,Polskiego Ładu”. W poniedziałek 15 listopada 2021 r. promesy Staroście oraz Wójtom i Burmistrzom z powiatu gostyńskiego wręczyła Marlena Maląg Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz minister Jan Dziedziczak. Czek otrzymał także prezes Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich.

W sumie do wszystkich jednostek samorządu w powiecie gostyńskim wpłynie 56 878 500 zł. Dzięki tym pieniądzom realizowane będą inwestycje drogowe, oświatowe, wodociągowe, kanalizacyjne a także termomodernizacyjne. Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg zapowiedziała, że to pierwsza transza Polskiego Ładu przeznaczona dla samorządów. Kolejny nabór ruszy jeszcze w tym roku.

 

Przypomnijmy, powiat gostyński otrzymał środki na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. W siedzibie m.in. Powiatowego Urzędu Pracy (Poznańska 200) zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, zmodernizowana kotłownia, budynek zostanie też ocieplony.  Podobny zakres inwestycji obejmie budynek na ul. Wrocławskiej 8 (siedziba m.in. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej) oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Ponadto w głównej siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyniu (ul. Wrocławska 256) zmodernizowana zostanie kotłownia. Projekt obejmuje także ocieplenie i modernizację kotłowni pałacu w Bruczkowie oraz wymianę okien w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach.

 

Wartość całego projektu oszacowano na 5 mln złotych. Powiat gostyński otrzyma z Programu Inwestycji Strategicznych 4,5 mln na realizację tego zadania.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Źródło: Starostwo Powiatowego w GostyniuZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji! FACEBOOK igostyn.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl