iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

4,5 mln zł na inwestycje dla powiatu?

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu
Kilka dni temu w Gostyniu gościł premier Mateusz Morawiecki. Jego wizyta była związana z wręczeniem promes z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W sumie wręczono 22 promesy. Odbierali je wójtowie, burmistrzowie i starostowie z obszaru powiatów: gostyńskiego, leszczyńskiego i kościańskiego.  Środki mogą być przeznaczone na różnego rodzaju inwestycje. Terminy przekazywania dofinansowań określone zostaną w uchwale Rady Ministrów. Nabór ruszyć ma na przełomie lipca i sierpnia. 

 

Dzięki promesie, do samorządu powiatowego może trafić 4,5 mln złotych. To jedno z najwyższych dofinansowań w Wielkopolsce. - Algorytm podziału środków opierał się w znacznej mierze na poziomie inwestycji w danych samorządach. Im więcej samorząd inwestuje, tym kwota jest większa. Można więc powiedzieć, że otrzymujemy swego rodzaju premię za aktywność. Powiat gostyński regularnie pozyskuje środki zewnętrzne i inwestuje w zakresie dróg, ścieżek rowerowych, edukacji, ochrony zdrowia czy pomocy społecznej. Ważna jest także współpraca z gminami – komentuje wysokość zapowiedzianej pomocy Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

Źródło: Starostwo Powiatowe w GostyniuTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę