iGostyn.pl reklamy
Z policji

52-letni motocyklista i 142 km/h w terenie zabudowanym

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Gostyniu zatrzymali prawo jazdy 52-letniemu motocykliście, który w terenie zabudowanym, jechał z prędkością 142 km/h.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu podczas podczas służby w Drzęczewie Pierwszym zauważyli motocyklistę, który poruszał się z dużą prędkością. Pomiar wykazał, że rozpędzony jednoślad jechał 142 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

- Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że to 52-letni mieszkaniec Swarzędza. W związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, aż o 92 km/h policjanci zatrzymali motocykliście prawo jazdy, nałożyli na niego wysoki mandat karny oraz przypisali 10 punktów karnych - informuje gostyńska policja.

- Ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazuje, że wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nadmierna prędkość powoduje utratę kontroli nad pojazdem, co może skutkować wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę