iGostyn.pl reklamy
Z policji

56-latka przelała na konto oszusta blisko 20 tys. zł

Zdjęcie: KPP Gostyń
Do mieszkanki powiatu gostyńskiego zadzwonił fałszywy funkcjonariusz CBŚ ostrzegając, że ktoś wziął kredyt na jej dane osobowe. Zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez oszusta kobieta przelała na wskazane konto 19 800 zł. Apelujemy o rozwagę w kontaktach z osobami, których nie znamy.

29 lipca br. około godziny 10.00 do 56-letniej mieszkanki powiatu gostyńskiego na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna informując, że jest funkcjonariuszem CBŚP. Powiedział, że pracuje nad zatrzymaniem oszustów, którzy wzięli kredyt w kwocie 40 000 zł na jej dane osobowe. Kobieta została poinformowana, że jeżeli pomoże w ich zatrzymaniu nie będzie musiała spłacać kredytu.

 

Fałszywy funkcjonariusz polecił wykonanie przelewu w celu namierzenia oszustów. Ona zgodnie z instrukcją, na wskazane konto przelała 9 900 zł. Mężczyzna kontynuował rozmowę. Po kilkunastu minutach powiedział, że konieczne jest wykonanie drugiego przelewu, ponieważ przy pierwszym nie udało się namierzyć hakerów. Kobieta za namową mężczyzny ponownie przelała 9 900 zł. Po tym oszust polecił jej, aby nikomu nie mówiła i z nikim się nie kontaktowała w tej sprawie w szczególności z Policją. Zapewnił ją, że do godziny 15.00 pieniądze wrócą na jej konto, a on wraz z prokuratorem i informatykiem zgłosi się do niej aby spisać zeznania.

 

Poszkodowana zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po godzinie 15.00 gdy przelane pieniądze nie wróciły na jej konto.

 

Pamiętajmy! Policjanci lub też funkcjonariusze CBŚP nigdy nie informują o prowadzonych akcjach i podejmowanych działaniach. Nigdy też nie wskazują na potrzebę zaciągnięcia kredytu, czy też przelania swoich oszczędności na wskazane konto. Nie odbierają również i nie przekazują pieniędzy! Jeżeli zadzwoni do nas ktoś, kto zacznie opowiadać o prowadzonych policyjnych akcjach zachowajmy ostrożność. Nie podejmujmy żadnych nieprzemyślanych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy przechowywanych w domu lub tych zgromadzonych na koncie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów i nie wypłacajmy pochopnie z banku naszych oszczędności. Jeżeli podejrzewasz, że ktoś próbuje cię oszukać natychmiast dzwoń na numer alarmowy 112!

Źródło: KPP Gostyń



Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę