iGostyn.pl reklamy
Z policji

6 osób zatrzymanych za posiadanie

Zdjęcie: KPP Gostyń

Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 6 osób podejrzanych o posiadanie narkotyków- marihuany i metamfetaminy. Jeden z nich dodatkowo kierował pojazdem znajdując się pod ich działaniem. Mężczyźni posiadający narkotyki zostali zatrzymani. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

W piątek 3 marca br. policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Opla przemieszczającego się osiedlem Głogówko. Nerwowe zachowanie 24-letniego kierującego pojazdem wzbudziło zainteresowanie policjantów. Chwilę później okazało się, że mężczyzna posiada środek odurzający. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. 24-latek odpowie za posiadanie ponad 5 gramów narkotyku.

Tego samego dnia około godziny 21.00 na ul. Polnej w Gostyniu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej Audi, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Jeden z nich na widok policjantów bardzo się zdenerwował. Powodem nagłego wzrostu adrenaliny była świadomość, że posiada przy sobie substancje zabronione. 21-latek ukrywał w odzieży marihuanę i metamfetaminę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 21-latka, policjanci znaleźli kolejne narkotyki. Mężczyzna odpowie za posiadanie blisko 112 gramów marihuany i 31 gramów metamfetaminy. Dodatkowo do posiadania środków odurzających przyznał się jego krewny, z którym mieszka. On z kolei posiadał blisko 4 gramów marihuany.

W sobotę 4 marca br. wieczorem w Strzelcach Wielkich dzielnicowi zauważyli osobowego Opla, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn. Podczas kontroli drogowej jeden z nich wyrzucił coś za fotel pasażera. Nie umknęło to uwadze policjantów. Okazało się, że to woreczek z zielonym suszem. Badanie wykazało, że jest to marihuana. 19-latek odpowie za jej posiadanie. Ponadto pojazdem podróżował 17-letni poszukiwany, który został zatrzymany i umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka.

W niedzielę 5 marca około godziny 20.00 policjanci zauważyli samochód osobowy marki Renault jadący ulicą Poznańską. Pojazdem poruszało się dwóch mężczyzn. Podczas policyjnej kontroli wyszło na jaw, że 38-letni kierujący pojazdem posiada ponad 6 gramów metamfetaminy. Natomiast przeprowadzone badanie narkotesterem wskazało, że kierujący może być pod wpływem amfetaminy. Jego krew policjanci zabezpieczyli do badań laboratoryjnych. 22-letni pasażer Renault także posiadał przy sobie substancje zabronione – blisko 2 gramy marihuany.

Mężczyźni posiadający narkotyki zostali zatrzymani. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę