iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Alarm dodatkowym zabezpieczeniem domu

System alarmowy może stanowić dodatkowe zabezpieczenie domu przed włamaniem. Na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Na rynku dostępnych jest wiele alarmów, te najbardziej podstawowe  składające się z kilku elementów mają uruchomić alarm w sytuacji zagrożenia. Wśród najważniejszych elementów alarmów można znaleźć centralę alarmową, stanowiącą trzon całego systemu. Dobrze, aby była wyposażona w dodatkowe źródło zasilania (np. akumulator) oraz znajdowała się w miejscu trudno dostępnym, aby ewentualni złodzieje nie mogli jej. Warto przemyśleć też to, czy alarm ma być prowadzony po przewodach czy może bezprzewodowo. W tym drugim przypadku będzie konieczna wymiana akumulatorów. 

 

Co do wyboru odpowiedniego alarmu - wszystko zależy od ceny, jaką chcesz na niego przeznaczyć, stopnia zabezpieczenia domu oraz jego metrażu. Te podstawowe będą się składały z dwóch czujek zamieszczonych w najbardziej narażonych pomieszczeniach.  Dużym powodzeniem cieszą się inteligentne systemy alarmowe, pozwalające na zdalne zarządzanie nimi z dowolnego miejsca. Nowoczesne systemy dostępne na rynku mogą pełnić też funkcję ostrzegania przed ulatnianiem się gazu czy pożarem. 

 

Warto pamiętać o tym, że założenie alarmu należy skonsultować ze specjalistami, z którymi można uzgodnić najlepsze rozwiązania.
pasek reklama


Czytaj również


WALBET


Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę