iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Oświata

Ambasador Indonezji z wizytą w Krobi

2020-08-26 09:25:39

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia
Siti Nugraha Mauludiah - ambasador Indonezji w miniony piątek odwiedziła Szkołę Podstawową im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi.

Ambasador Republiki Indonezji w Polsce Siti Nugraha Mauludiah pojawiła się w Krobi w towarzystwie małżonka oraz kilkorga pracowników ambasady. Wraz z nimi przybył związany z Indonezją polski duchowny. To on, jak zapewniała ambasador, wzbudził w niej wielkie zainteresowanie życiem i dokonaniami znanego na cały świat syna krobskiej ziemi – geologa, profesora Józefa Zwierzyckiego, a także chęć kultywowania pamięci o nim i jego osiągnięciach. Prof. Zwierzycki jest szczególnie znany właśnie w Indonezji , ponieważ właśnie tam przez dwadzieścia cztery lata (1914-1938) prowadził szereg badań naukowych, ukierunkowanych głównie, choć nie tylko, na poszukiwania i wydobycie ropy naftowej (Indonezja to od wielu lat jeden z największych światowych producentów tej kopaliny), a także stworzył pierwsze mapy geologiczne tego największego wyspiarskiego kraju świata. Co ciekawe, był on także wykładowcą akademickim na Politechnice w Bandungu – rodzinnym mieście Pani Ambasador.

 

Chcąc dowiedzieć się jak najwięcej o życiu profesora, który urodził się w Krobi dyplomaci odwiedzili miejscową szkołę podstawową, jedyną w Polsce, której patronuje Józef Zwierzycki. Oprowadzono ich po całym budynku, bogatym w wiele miejsc oraz tablic pamiątkowych nawiązujących do sławnego geologa. Szczególnym zainteresowaniem wśród Indonezyjczyków cieszyło się szkolne „muzeum”, czyli Izba Pamięci, w której zgromadzono wiele dokumentów, ksiąg jak i osobiste przedmioty należące do patrona szkoły. Ambasador Siti Nugraha Mauludiah dokonała także wpisu w pamiątkowej księdze wystawionej w tymże gabinecie.

 

Podczas rozmów z przyjmującymi gości przedstawicielami krobskiej podstawówki oraz władzami samorządowymi gminy Krobia szefowa indonezyjskiej placówki dyplomatycznej w Warszawie wyraziła wielkie zainteresowanie w budowaniu bliższej współpracy pomiędzy Polską a Indonezją, zwłaszcza na szczeblu lokalnym. Zaoferowała swoją pomoc w tworzeniu partnerstwa pomiędzy szkołami oraz miastami, a także wspólną organizację wydarzeń mających na celu utrzymywanie i rozwijanie pamięci o profesorze Józefie Zwierzyckim wśród Polaków i Indonezyjczyków. 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iGostyn.pl


Źródło: Facebook/Gmina KrobiaW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl