iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Apelują o oszczędne i racjonalne korzystanie z wody

Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich, w którego skład wchodzą gmina Kobylin, gmina Krobia, gmina Pogorzela oraz gmina Pępowo apeluje o oszczędne i racjonalne korzystanie z wody.

Apel
do mieszkańców gmin Związku o oszczędne i racjonalne
gospodarowanie wodą

 

Mając na względzie niski stan wód na ujęciach obsługiwanych przez Związek, długotrwały brak opadów atmosferycznych i bezśnieżną zimę, Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich zwraca się z prośbą do mieszkańców Gmin obsługiwanych przez Związek oraz osób przebywających na tym terenie, a korzystających z sieci wodociągowej, o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą.

 

Uprzejmie prosi się o korzystania z wody wyłącznie do celów socjalno-bytowych oraz w celach hodowli zwierząt. Braki wody na poszczególnych Stacjach Uzdatniania Wody objawiają się obniżonym ciśnieniem wody w sieciach wodociągowych i doprowadzi do przerw w dostawie wody.

 

Apelujemy, aby ograniczyć zużycie wody na inne cele takie, jak np. napełnianie basenów, mycie samochodów, podlewanie trawników, ogródków, boisk sportowych i innych terenów zielonych. Niedopuszczalnym jest podlewanie upraw rolnych, itp. Ponadto niskie ciśnienie wody w sieci niesie za sobą zagrożenie braku wody w hydrantach przeciwpożarowych.

Źródło: mzwik.comTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę