iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Aromaterapia - przyjemna metoda terapii

Aromaterapia to metoda terapii sięgająca bardzo dawnych czasów. Olejki eteryczne, które wchodzą w główny skład terapii, mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, w zależności od potrzeb.

Jest to niezwykle przyjemna metoda terapii, która dodatkowo poprawia samopoczucie. Wciąż jeszcze niedoceniona przez wielu, potrafi dać zaskakujące efekty. Taki rodzaj lecznictwa wspomaga nie tylko drogi oddechowe, ale łagodzi wszelkiego rodzaju bóle pourazowe i mięśniowe. Dodatkowo świetnie sprawdza się przy chorobach krążenia.
 
 
Olejki eteryczne można stosować na kilka sposobów. Najczęściej wybiera się inhalację. Do ciepłej wody dodaje się kilka kropel wybranego olejku (najlepiej eukaliptusowego, miętowego lub lawendowego), następnie wdycha się opary.
 
 
Aromaterapia sprawdza się też w pielęgnacji skóry. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się masaż z dodatkiem olejków, które dodatkowo nawilżają suchą skórę. Masaż łączy dwa zadania - odżywia skórę, a aromat olejków przyjemnie wpływa na drogi oddechowe. Odpowiednio dobrane składniki pomagają także w walce z problemami skórnymi.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę