iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Baterie podtynkowe - co warto o nich wiedzieć?

Armatura w wersji podtynkowej to coraz chętniej wybierane rozwiązanie podczas aranżacji nowych łazienek. Co warto o niej wiedzieć zanim zdecydujemy się na ten rodzaj baterii?

 

Oferta baterii łazienkowych przeszła w ostatnich latach prawdziwą rewolucję. Najnowsza zmiana dotyczy dostępnej kolorystyki armatury. Współczesna technologia umożliwia dziś uzyskanie trwałej powłoki w wielu ciekawych odcieniach chromu czy złota, a także czerni, bieli lub innych wybranych kolorów.

Kolejnym przełomem było postawienie na rozwiązania ekologiczne, a wraz z nimi upowszechnienie się modeli jednouchwytowych oraz termostatycznych. Inną ważną zmianą jest rosnąca popularność baterii podtynkowych. To zupełnie nowa jakość estetyczna, ale i funkcjonalna jeśli chodzi o użytkowanie armatury.

 

Kolekcja armatury łazienkowej NEW NORDIC – PARMA

 

Co wyróżnia baterie podtynkowe?

 

Najprościej mówiąc – w modelach podtynkowych wszystko to, co zazwyczaj schowane jest w korpusie baterii, umieszczone zostaje w specjalnej obudowie pod ścianą i przykryte np. płytkami lub specjalną rozetą maskującą. Rozwiązanie to sprawia, że w zasięgu oka pozostają jedynie: wylewka, uchwyty sterujące, rączka prysznicowa lub deszczownia. Jest to niewątpliwie jedna z bardziej estetycznych opcji, jeśli chodzi o walor aranżacyjny. Z pewnością dlatego coraz chętniej decydujemy się na baterie podtynkowe w naszych łazienkach.

 

Kolekcja armatury łazienkowej EXPRESSIVE TERRAZZO - Y

 

Baterie podtynkowe - o czym warto pamiętać?


 

Największą zaletą tego rozwiązania pozostaje wspomniany już walor estetyczny. Dzięki ukryciu w ścianie całego mechanizmu baterii, widoczne pozostają jedynie wylewki i elementy sterujące, co czyni całość „lżejszą” w odbiorze wizualnym. Dlatego te modele często wybierane są do łazienek urządzanych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się ograniczona forma wyposażenia.

Wśród zalet rozwiązania wymienia się także oszczędność miejsca – szczególnie dobrze widać to na przykładzie prysznica. Tu baterie, nawet te nowoczesne – termostatyczne - montowane są natynkowo. Do tego tradycyjnie należy dołożyć zestaw natryskowy z drążkiem i coraz częściej deszczownicą. Pozbawienie prysznica części wspomnianych elementów z pewnością wpływa na poczucie przestronności.

W strefie umywalki wybór modelu podtynkowego umożliwia natomiast dobranie do niego lekkich form misy umywalkowej – nie potrzebujemy wtedy półki na baterię, a całość możemy zaaranżować w nieoczywisty sposób. Zwolennicy baterii podtynkowych wyróżniają jeszcze jedną zaletę - utrzymanie czystości samej baterii oraz umywalki.

 

Bateria podtynkowa marki OMNIRES z kolekcji Y , dostępne w JETA GOSTYŃ

 

Baterie podtynkowe kupisz w salonie JETA – GOSTYŃ !


 

W naszej ofercie posiadamy armaturę podtynkową przeznaczoną do różnych stref łazienki. Wśród propozycji znalazły się modele w klasycznym, ponadczasowym chromie oraz eleganckiej czerni. Warto zwrócić uwagę na rozwiązania polskich marek FDESIGN i OMNIRES. To baterie, które gwarantują nie tylko wysoką estetykę, ale również ponadprzeciętną jakość.

Profesjonalnie i prawidłowo wykonana instalacja podtynkowa, a także odpowiednie poprowadzenie przyłączy, to gwarancja bezawaryjnego korzystania z baterii podtynkowych. Montując je, warto zatem wybrać sprawdzonego specjalistę. I postawić na wysokiej jakości produkty od uznanego producenta. Kupując baterie podtynkowe w Salonie Łazienkowym JETA W GOSTYNIU, otrzymujesz oryginalnie zapakowany produkt oraz od 5 do 7 lat gwarancji producenta na zakupiony produkt.


 

KONTAKT JETA GOSTYŃ

ul. Ogrodowa 9
63-800 Gostyń
tel. 604 953 928
gostyn@jeta.pl

Źródło: *Artykuł sponsorowanypasek reklama


Czytaj również


WALBET


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę