iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Oświata

Bawarscy uczniowie z wizytą w Gostyniu

2018-10-03 10:36:05

Zdjęcie: gostyn.pl
„Super cool” – tak jedna z niemieckich nauczycielek wyraziła się o pobycie w Gostyniu grupy uczniów Grund- und Hauptschule z bawarskiego Ottobeuren (Niemcy). Ich gospodarzami byli rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu. Wizyta gości z Niemiec trwała od 24 do 28 września 2018 roku.

13 młodych ludzi z niemieckiej szkoły wraz z dwoma nauczycielkami była w Polsce po raz pierwszy. Program pobytu przewidywał nie tylko wspólne szkolne zajęcia, ale również wizyty i wycieczki. Goście, którym towarzyszyli polscy uczniowie, zwiedzili bazylikę na Świętej Górze, zapoznali się z pracą straży miejskiej, spotkali się z burmistrzem Gostynia Jerzym Kulakiem, uczestniczyli w warsztatach ceramicznych w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, poznali funkcjonowanie polskiego gospodarstwa rolnego podczas zajęć artystyczno-sportowych w „Łaciatej Wsi” w Głuchowie koło Pogorzeli. Ogromne wrażenie wywarł na Wrocław. Obejrzeli starówkę, zwiedzili też ogród zoologiczny.

 

Nad przebiegiem spraw organizacyjnych związanych z wymianą młodzieży czuwały nauczycielki języka niemieckiego z „Trójki”. Młodzież z Bawarii mieszkała w domach swych gostyńskich koleżanek i kolegów. Jak twierdzi Monika Poświatowska-Gałat, jedna z koordynatorek wymiany, uczestnicy od razu poczuli się w Gostyniu „jak w domu” i chętnie zostaliby dłużej. Bariery językowe złamane zostały bardzo szybko. Nawiązały się przyjaźnie, czego dowodem były łzy podczas pożegnania. Ponowne spotkanie już wiosną. W maju przyszłego roku gostynianie pojadą do Ottobeuren.

 

Źródło: gostyn.pliPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl