- Od najbliższego poniedziałku (8 czerwca 2026 r.) rozpoczynamy akcję rozwożenia nowych pojemników na szkło dla mieszkańców gmin należących do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego - podaj KZGRL.
Pojemniki z białą klapą o pojemności 240 l będą darmowe. Jeśli natomiast mieszkańcy wolą mniejszy pojemnik, ten można zakupić.
Docelowo odpady szklane nie będą odbierane w workach. Od 1 lipca 2026 roku odbiór tej frakcji odpadów będzie się odbywał raz na dwa miesiące zgodnie z harmonogramem.
Pojemniki będą przypisane do danej posesji.
W pierwszej kolejności pojemniki trafią do gmin Wijewo, Jutrosin i Rawicz.
Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się dystrybucja pojemników w powiecie gostyńskim.




















