iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Będzie szybciej z Leszczyńskiej na Podgórną

2021-07-30 14:07:00
Zdjęcie: gostyn.pl
To największa inwestycja drogowa w historii gminy Gostyń, największe drogowe dofinansowanie i bardzo ważny ciąg komunikacyjny dla miasta. Inwestycja ma poprawić dostępność komunikacyjną firm zlokalizowanych w południowo-zachodniej części Gostynia.

Od kilku miesięcy trwa budowa łącznika ul. Leszczyńskiej z Podgórną. Przed wykonawcą jeszcze kilkanaście miesięcy prac, by mieszkańcy mogli jeździć nową drogą, która połączy południe i zachód miasta. Powstanie tej drogi zamknie w pewien sposób dziesięcioletnią pracę gminy Gostyń nad budową alternatywnej sieci dróg w mieście, które rozładowują ruch samochodowy w mieście i przekładają się na odciążenie centrum Gostynia.

 

Nowa droga na całej długości (ponad 1,8 km) będzie miała po prawej stronie chodnik dla pieszych o szerokości 2 m i po lewej stronie drogi ścieżkę pieszo-rowerową o szerokości 3 m. Wybudowane zostanie także oświetlenie uliczne. Wybudowanych będzie 6 zatok dla przystanków autobusowych oraz zjazdy do posesji z kostki brukowej. Zaplanowano wyznaczenie 12 przejść dla pieszych oraz 6 przejazdów rowerowych. Droga będzie miała charakter lokalny i będzie gotowa do końca 2022 roku.

 

Na placu budowy wykonano już m.in. roboty przygotowawcze, ziemne, częściowe kanalizacji deszczowej, usunięto kolizję wodociągową, ułożenia kabli średniego i niskiego napięcia.

Źródło: gostyn.pl


Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet