iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

BLIK-iem za mandat? Terminale płatnicze w radiowozach

Część policyjnych radiowozów wyposażona jest w terminale do kart płatniczych. Warto więc wiedzieć, że mandat np. w związku z przekroczeniem prędkości, czy innymi wykroczeniami drogowymi, można opłacić bezpośrednio u policjanta.

Jest to rozwiązanie szybkie i wygodne, bo osoba ukarana nie będzie już musiała fatygować się do banku lub na pocztę, aby uiścić grzywnę. Jest to ułatwienie nie tylko dla obywateli Polski, ale i cudzoziemców, którzy po popełnieniu wykroczenia od razu mają możliwość zapłacenia mandatu.

Ta funkcjonalność działa już z powodzeniem od kilku lat i jest szczególnie przydatna w przypadku nakładania kar na kierowców spoza Polski, którym policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie mogą wystawiać mandatów kredytowanych. Wcześniej w przypadku nałożenia kary na cudzoziemca najczęściej partol wraz z ukaranym, musiał pojechać do najbliższego bankomatu, aby ten mógł pobrać pieniądze i uregulować należność.

Urządzenia przyjmują płatności najpopularniejszych międzynarodowych organizacji płatniczych, w tym także płatności telefonem, a także płatności za pośrednictwem systemu BLIK. Sama transakcja wygląda identycznie jak w punktach i obiektach handlowych. Kierowcy płacąc mandat od razu w radiowozie, mogą już zapomnieć o wizycie na poczcie, czy też w banku, z czym wiązało się wcześniej przyjęcie mandatu kredytowanego.

Osoby, które nie zdecydują się na płatność na miejscu, otrzymują mandat kredytowany, który należy opłacić w ciągu 7 dni.

Źródło: KPP MiliczTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR


Motoinformator poradnik sieci gazet internetowych - FanPage
zamów reklamę