iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Bramy garażowe - jakie są ich rodzaje?

Tradycyjne bramy z dwoma skrzydłami nie są wybierane tak często, jak dawniej. Chociaż są tańsze, coraz więcej osób wybiera nowsze rozwiązania.

Wybierając bramę garażową należy kierować się nie tylko kwestiami estetycznymi, ale także tym,  w jaki sposób będzie otwierana oraz jej praktycznością i funkcjonalnością. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, czy zatrzymuje ciepło i posiada system antywłamaniowy. Jakie rodzaje są do wyboru?
 

BRAMY ROZWIERALNE

Nadal najbardziej znaną jest brama rozwieralna, czyli otwierana na boki. Do jej głównych wad można zaliczyć to, że zabiera sporo miejsca. Często też nie ma możliwości założenia napędu elektrycznego.
 
Montaż nie sprawi trudności, a sama brama jest niedroga. Jednak takie pozytywy nie są w stanie na tyle zachęcić, by kupcy zrezygnowali z nowocześniejszych rozwiązań.
 

BRAMY UCHYLNE

Rzeszę wiernych fanów zebrała też brama uchylna. Ma prostą budowę, a skrzydło umieszcza się na prowadnicach. Najczęściej wykonywana jest ze stali bądź aluminium.
 
Łatwa w montażu, ale bramy te nie są zbyt szczelne. Niestety ona też potrzebuje sporo miejsca przed podjazdem. By spokojnie można było ją otworzyć i zamknąć wymagane jest minimum 1,5 m przestrzeni.
 

BRAMY SEGMENTOWE

Gdy przed wjazdem do garażu nie ma dużo miejsca dobrym rozwiązaniem będzie brama segmentowa, która podczas otwierania wsuwa się. Składa się z kilku modułów. W porównaniu do powyższych bram, ta ma najlepsze parametry, np. lepiej trzyma ciepło.
 

BRAMY ROLOWANE

Brama rolowana to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań. Wyglądem przypomina zewnętrzne rolety okienne. Z reguły ma wbudowany napęd elektryczny, z możliwością przełączenia na system manualny. Zajmuje ona najmniej miejsca spośród modeli, które znalazły się w zestawieniu.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę