iGostyn.pl reklamy
Z policji

Brąz dla gostyńskich policjantów

Zdjęcie: KPP Gostyń

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu – młodszy aspirant Dariusz Juskowiak i starszy posterunkowy Filip Serwatka - zdobyli brąz podczas wojewódzkich eliminacji do XXVII ogólnopolskich zawodów policjantów prewencji Turniej Par Patrolowych - "Patrol Roku". Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo-interwencyjną, którzy są szczególnie blisko ludzkich problemów. To właśnie ich obecność na ulicach decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców.

Wielkopolscy policjanci zakończyli rywalizację o tytuł najlepszego patrolu prewencji. W eliminacjach wojewódzkich wzięli udział funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią służbę patrolowo-interwencyjną. Podczas zawodów policjanci w dwuosobowych patrolach musieli pokonać jak najszybciej tor przeszkód i wykazać się celnością na strzelnicy. Wcześniej mundurowi musieli napisać test wiedzy z zakresu między innymi prawa karnego czy przepisów resortowych.

Trzecie miejsce zajęli gostyńscy policjanci mł. asp. Dariusz Juskowiak i st. post. Filip Serwatka.

Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu mł. insp. Piotr Gorynia wraz z policjantami z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, którzy stanęli na podium - mł. asp. Dariuszem Juskowiakiem i st. post. Filipem Serwatką wzięli udział w zbiórce, która odbyła się w Klubie Policyjnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Zbiórka została zorganizowana w związku z podsumowaniem i wręczeniem nagród dla policjantów, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca podczas eliminacji wojewódzkich Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.

Na zbiórce obecny był nadinsp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, I Zastępca insp. Sławomir Piekut oraz mł. insp. Andrzeja Szarego - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego.

Policjanci odebrali nagrody i pamiątkowe puchary z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąki, który wręczał je również w imieniu Wojewody Wielkopolskiego Pana Michała Zielińskiego. Puchary i promesy wręczał także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego mł. insp. Andrzej Szary.

Tradycją jest obejmowanie honorowego patronatu nad wielkopolską edycją zawodów przez Wojewodę Wielkopolskiego oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

Komendant Mąka gratulował laureatom zaangażowania i wszechstronnego przygotowania, co zaowocowało miejscami na podium. Podkreślił, że to właśnie policjanci prewencji są na pierwszej linii. Codziennie podejmują tysiące interwencji. Od ich dobrego przygotowania, zarówno pod względem fizycznym jak również doskonałej znajomości przepisów prawa, zależy powodzenie i skuteczność prowadzonych działań.

Pan Przewodniczący NSZZ Policjantów dołączył się do gratulacji podkreślając, że związek zawodowy zawsze będzie wspierał tego typu inicjatywy.

Został również odczytany okolicznościowy adres od Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego skierowany do laureatów.

1. Miejsce - KMP KALISZ

sierż. Jakub Kasprzak

sierż. Adrian Zacher

2. Miejsce - KPP ŚREM

sierż. Piotr Kostysiak

sierż. Michał Piorunowski

3. Miejsce - KPP GOSTYŃ

mł. asp. Dariusz Juskowiak

st. post. Filip Serwatka

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę