iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Chcesz poczuć się jak Kubica? Gokarty w Gostyniu Ci to umożliwią!

Kartodrom Gostyń to jeden z niewielu w Polsce zewnętrznych, profesjonalnych torów kartingowych. Powstał pod koniec lat 80-tych. W tej chwili działa na nim wypożyczalnia gokartów amatorskich, gdzie prawie każdy może spróbować swoich sił.

Chcesz poczuć adrenalinę, niezwykły dreszczyk emocji? Chcesz sprawdzić czy stanie się to Twoją nową pasją? O tym, że naprawdę warto spróbować rozmawiamy z właścicielem wypożyczalni na torze w Gostyniu.

Przy okazji taka "jazda", to wspaniały pomysł na niezapomniany wieczór kawalerski. Z pewnością pozostanie on na długo w pamięci pana młodego...

 • Od kiedy działa wypożyczalnia i jaka jest historia toru?

Tor powstał pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku. Odbywały się na nim Mistrzostwa Polski zawodowców. Jeździł tu między innymi Robert Kubica, Kuba Giermaziak czy Rubens Barrichello. Jest to jeden z nielicznych, profesjonalnych torów kartingowych w Polsce (podobne są w Zielonej Górze, Toruniu, Bydgoszczy czy Koszalinie). Wypożyczalnia działa tutaj od roku 2017 roku. Tor ma 15 zakrętów, jego długość to 800 metrów, a szerokość od 7 do 10 m.

 • Kto może wypożyczyć gokart?

Każda osoba pełnoletnia może jeździć gokartem, oczywiście jeśli nie ma przeciwskazań zdrowotnych. Dla dzieci są specjalne terminy, które odbywają się cyklicznie.

 • Czy trzeba mieć prawo jazdy?

Nie, nie jest to wymagane w przypadku osób pełnoletnich. Aczkolwiek w przypadku dzieci kat. AM może umożliwić im jazdę.

 • Jakie gokarty są na torze?

Na torze mamy gokarty szwedzkiej firmy Carolli z silnikami Hondy o pojemności 270 cc oraz mocy 10 KM. Osiągają prędkość ok. 70 km/h.

 • Jaka jest różnica między torem halowym a zewnętrznym?

Torów halowych jest stosunkowo dużo w Polsce, natomiast profesjonalnych torów wyścigowych jest znacznie mniej. Przede wszystkim znacznie wyższa prędkość, większa możliwość wyprzedzania, pasy zieleni, tarki, wyprofilowane zakręty, mniejsza uciążliwość spalin, asfaltowa nawierzchnia, możliwość przeprowadzania wyścigów. Na torach halowych jest to raczej ...procesja.

 • Jakie są rodzaje przejazdów?

Dla osób indywidualnych są zwykłe przejazdy, oczywiście z pomiarem czasu. Jeżeli chodzi o imprezy grupowe, to są organizowane turnieje, które składają się z trzech segmentów:

- trening (zapoznanie z torem i gokartem)

- kwalifikacje (wybranie najlepszego okrążania zawodnika)

- wyścig (start z pól startowych na podstawie wyników uzyskanych w kwalifikacjach) – liczy się kto pierwszy pokona 10 okrążeń.

- dekoracja na podium z pucharami i zdjęciem.

 • Jakie rodzaje imprez można zorganizować na gostyńskim torze?

Praktycznie każdą, ale przede wszystkim są to imprezy integracyjne dla firm, turnieje dla grup znajomych, wieczory kawalerskie, urodziny, itd. Jest to doskonała rozrywka dla grup, ponieważ można poczuć adrenalinę, poprawić swoje umiejętności za kierownicą, odstresować się i zintegrować.

 • Czy można jeździć cały rok?

Nie, to jest tor sezonowy, jak wszystkie zewnętrzne, więc można jeździć od początku kwietnia do końca października. W delikatnym deszczu i na przesychającym torze, również jest możliwość jazdy.

 • Jaka ilość osób jest potrzebna, żeby jeździć po torze?

Ogólnie wystarczy nawet jedna osoba, jednak przejazdy grupowe można zorganizować od min. sześciu osób. Od ośmiu osób grupa może zdecydować czy chce jeździć sama, natomiast w jednym czasie puszczamy maksymalnie 11 gokartów, jeśli oczywiście jest tylu zawodników. Impreza może być nawet na 100 osób – wtedy dzielimy zawodników na 10 grup po 10 osób, a najszybsi spotykają się w głównym finale.

 • Jakie są opłaty?

Ceny zależą od dnia tygodnia oraz wybranego pakietu. Cena zaczyna się od 46 zł za przejazd 10-minutowy w tygodniu i dochodzi do ok. 190 zł za 40 min. jazdy w weekend. 10 minut to naprawę sporo, ponieważ w ich czasie można przejechać nawet 10 kilometrów. U nas nie płaci się za kominiarkę. Dla osób, które jej nie posiadają są one w cenie. Również karty członkowskie nie są obowiązkowe, jak na innych torach.

 • Czy jest możliwość zakupu prezentu?

Tak, na naszej stronie internetowej w zakładce SKLEP jest możliwość zakupu Voucherów Prezentowych i wtedy zostanie wysłany w formie elektronicznej na email.

 • Czy trzeba składać rezerwacje?

Nie jest to konieczne, jednak warto to zrobić, ponieważ jeśli będzie akurat rezerwacja na wyłączność, to może nie być możliwości jazdy lub będzie konieczny długi czas oczekiwania. Dlatego najlepiej zawsze zadzwonić i upewnić się czy jest miejsce.

 • Czy dziecko może zacząć u Was karierę?

Dla dzieci (od 10 lat i 140 cm wzrostu - przyp. red.) organizowane są specjalne, cykliczne terminy, w których można wziąć udział. Dodatkowo można zapisać się do Akademii Kartingowej z profesjonalnym trenerem i cyklicznymi spotkaniami.

 • Czy karting zmienia życie?

W moim przypadku tak było! Pierwszy raz wsiadłem do gokarta w 2012 r. i od tamtej pory już z niego nie wysiadłem… W Polsce jeszcze nie jest tak popularny jak w krajach zachodnich, jednak to się pomału zmienia. Uważam, że każdy powinien spróbować, ale oczywiście jest ryzyko, że zadziała to jak narkotyk.

Rozmawiał Rafał Figlak

 

Źródło: *Artykuł sponsorowanypasek reklamaCzytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę