iGostyn.pl reklamy
Z policji

Ciężarówką wyprzedzał osobówkę na przejściu dla pieszych

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Policjanci z gostyńskiej drogówki byli świadkami niebezpiecznego manewru. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą postanowił wyprzedzić samochód osobowy. Rzecz w tym, że zrobił to na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Wczoraj około godziny 20.30 na ul. Fabrycznej w Gostyniu doszło do bardzo niebezpiecznego manewru, którego świadkami byli Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostyńskiej jednostki Policji. Kierujący samochodem ciężarowym marki DAF z naczepą wyprzedzał na przejściu dla pieszych samochód osobowy. Reakcja mundurowych była natychmiastowa. Zatrzymali kierowcę. Za niebezpieczny manewr odpowiedzialny był 31-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Mężczyzna nie miał nic na swoje usprawiedliwienie.

 

Nowy taryfikator mandatów, który zaczął obowiązywać od 1 stycznia br. nie ma litości dla łamania przepisów. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest surowo karane o czym przekonał się mieszkaniec powiatu wschowskiego. 31-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Otrzymał też 10 punktów karnych.

 

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę