iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Ciężki dym na weselu

Ciężki dym często jest wybierany przez przyszłych państwa młodych, aby uatrakcyjnić pierwszy taniec. I mieć z niego piękne zdjęcia. Warto jednak zwrócić uwagę na to, z czego jest zrobiony dym, aby zamiast unoszącego się przy podłożu obłoku nie doczekać się gęstej mgły na sali.

Czym jest ciężki dym? To dym powstały w reakcji suchego lodu (zestalony dwutlenek węgla) z gorącą wodą. Unosi się nisko nad podłożem, nie ma zapachu, nie włącza czujników dymu, nie osadza się na ubraniach i nie tworzy śliskiej warstwy na podłodze.

Niestety oferowane są  też usługi z wykorzystaniem maszyny produkującej lekki dym. Lekki dym jest produkowany ze specjalnego pyłu. Nie jest pożądany przez nowożeńców, gdyż szybko rozchodzi się po pomieszczeniu, nie unosi się przy podłożu, a bardziej przypomina mgłę, może pozostawiać ślady na ubraniach, nie zawsze jest bez zapachu i źle wychodzi na zdjęciach. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze, aby uniknąć rozczarowania? 

Przede wszystkim należy zapytać usługodawcę, czy oferowany przez niego dym tworzony jest z wykorzystaniem suchego lodu. Jeśli tak, to wszystko powinno być dobrze.
pasek reklama


Czytaj również

zamów reklamę