iGostyn.pl reklamy
Wydarzenia

Co działo się podczas Pikniku na Plantach?

W słońcu, wśród uśmiechniętych twarzy, w pięknych, zielonych okolicznościach przyrody, z fantastyczną energią i cudowną atmosferą odbył się Piknik na Plantach w Gostyniu.

Stowarzyszenie Polska 2050 zorganizowało szereg atrakcji. Głównym celem było przekazywanie edukacji ekologicznej poprzez zabawę. W części parku posadzono drzewa - lipy, które są przyjazne bioróżnorodności, w ramach ogólnopolskiej akcji „Akcja: akacja i nie ma lipy”.

W jednym z namiotów można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, dzieci wręcz chłonęły tę wiedzę. W tym miejscu trzeba zauważyć, że wiele dzieci zna podstawy pierwszej pomocy, co napawa ogromnym optymizmem. W kolejnym namiocie można było zmierzyć swój poziom cukru we krwi. Tutaj częstszymi odwiedzającymi były osoby dorosłe. Przeprowadzono kilkadziesiąt pomiarów, z czego dwa były podwyższone, a osoby te zostały pouczone przez profesjonalną edukatorkę diabetologiczną, co dalej należy robić.

 

Obok namiotów rozstawione były tzw. dmuchańce, gdzie dzieci mogły oddać się luźnej zabawie. Wolontariusze Polski 2050 rozdawali przechodniom koperty z nasionami roślin miododajnych. Dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Gostyniu, w parku na plantach zawisną też budki lęgowe dla ptaków, które wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 sami wykonali i przekazali gostyńskim ptakom. Podczas całej imprezy trwał konkurs ekologiczny dla dzieci i młodzieży z fantastycznymi nagrodami, który cieszył się olbrzymim powodzeniem. Dzięki takim działaniom wolontariusze chcą wpajać młodym ludziom miłość do przyrody i uświadamiać, jak ona jest istotna dla naszego życia. Dzieci miały też możliwość wykazania się zdolnościami artystycznymi, gdyż mogły malować farbkami na rozłożonych wokół kartonach.

 

W międzyczasie członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 rozdawali napotkanym kobietom życzenia i przesłanie z okazji Dnia Matki. Było mnóstwo uśmiechów i nieskrywanych wzruszeń. Na koniec dzieci posadziły kwiaty ogrodowe do doniczek, które następnego dnia zostały dostarczone do Domu Samotnej Matki w Piaskach pod Gostyniem, by te pamiętały, że słowo matka ma ogromny wymiar społeczny. W czasie całego, ciepłego popołudnia w Gostyniu grała muzyka, rozdawano jabłka i uwielbiane przez dzieci balony. To był fantastyczny czas! - podkreślają organizatorzy - spędzony w przyjaznej atmosferze wśród gostynianek i gostynian. Jak powiedziała liderka powiatu gostyńskiego Mariola Smektała - to nie ostatnia taka akcja, będą kolejne niebawem.
pasek reklamaCzytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę