iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Co może powodować zwiększone zużycie prądu?

Jeśli zdarzy ci się sytuacja, że pomimo braku zmian w użytkowaniu urządzeń elektrycznych, zużycie prądu na fakturach znacznie się różni, oznacza to, że coś ciągle pobiera prąd. A ty jesteś narażony na większe koszty

Jak możemy sprawdzić, co powoduje większy pobór?

Zacznijmy od najprostszej rzeczy. Porównajmy nową fakturę z tą z poprzedniego okresu rozliczeniowego. Znajdziemy na niej oznaczenia, w jaki sposób nastąpił odczyt licznika. Jeden z rachunków mógł być prognozowany, a drugi rzeczywisty. Stąd też wynika różnica. 

W przypadku, kiedy rodzaj odczytu nie był problemem możemy sprawdzić, czy nie następuje dziki pobór prądu. Odłączmy wszystkie urządzenia. Jeśli lampka na liczniku prądu miga, oznacza to, że pomimo wyłączenia urządzeń coś nadal pobiera ten prąd. Wtedy będziemy potrzebować pomocy fachowca. Możliwe, że usterka występuje w którymś z obwodów.

Jeżeli jednak po odłączeniu wszystkich urządzeń światełko przy liczniku prądu nie miga, musimy szukać usterki w samych urządzeniach. Warto zacząć od tych, które pracują na okrągło, czyli lodówki i zamrażarki. Jeśli w urządzeniach chłodzących znajduje się zbyt mało chłodziwa będą pracowały na okrągło a co za tym idzie - będą pobierać prąd.

Warto wydać kilkadziesiąt złotych na miernik zużycia prądu, który wkłada się do gniazdka, a bezpośrednio w mierniku umieszczamy wtyczkę urządzenia. W ten sposób możemy sprawdzić zużycie energii przez urządzenie. 

 

Jeszcze inną możliwością będzie usterka samego licznika. W tym przypadku trzeba będzie skontaktować się z dostawcą energii.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę