iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Poradnik

Co powinno znaleźć się w pokoju przedszkolaka?

2019-07-19 12:04:56

Wielu rodziców ma problem z urządzeniem pokoju dla przedszkolaka. Kilkuletnie dzieci mają niespożytą energię i zawsze są bardzo ciekawe świata. Jak więc zaprojektować pokój dziecka, tak aby spełniał wszystkie potrzebne niezbędne do rozwoju dziecka wymagania?

Dla dziecka każdy chce jak najlepiej, jednak warto pamiętać, że przedszkolak nie potrzebuje dużej ilości mebli. Zwłaszcza nie wymaga drogiego wystroju pokoju. Pamiętajmy, że dzieci w tym wieku są bardzo kreatywne i mają różne pomysły. Któregoś dnia możemy zastać porysowaną ścianę lub oderwany uchwyt od szafy. Nie warto zatem skupiać się na dużej ilości drogich mebli. Lepiej postawić na jakość, a nie na ilość.

 

Od czego zacząć?

Zanim wybierzemy się na zakupy, pomyślmy na spokojnie, co nasze dziecko powinno mieć w pokoju, jakie bajki lubi, jaki kolor... Podpytajmy pociechy, o jakim pokoju marzy. Zanim zaczniemy wybierać meble musimy koniecznie mieć na uwadze bezpieczeństwo dziecka. Muszą być one przede wszystkim stabilne, nie może dojść do sytuacji, że szafa lub komoda spadną na dziecko. Trzeba również pamiętać, żeby zwrócić uwagę na farby, którymi są pomalowane meble. Musi być atestowana, to uchroni malucha od wdychania niebezpiecznych związków.

 

Co jest najważniejsze w pokoju dziecka?

Pokój przedszkolaka przede wszystkim powinien być funkcjonalny, nie chodzi o to, aby zasypać pokój dziecka milionem zabawek a o to, aby było to miejsce do zabaw i nauki. Dziecko ma się w nim dobrze i swobodnie czuć.

 

• Łóżko – powinno być większe, niż poprzednie. Dzieci w tym wieku szybko rosną. W przeciwnym razie będziemy musieli w niedługim czasie zakupić nowe, bo stare okaże się za małe.

 

• Szafy – pamiętajmy, że dziecko nie jest tak wysokie jak my i będzie miało problem z dotarciem do wysokich półek. Jeśli nie będzie w stanie sam dosięgnąć rzeczy, zrobi to przy pomocy np. krzesła, a wtedy o wypadek nietrudno. Ważne jest, aby dziecko miało swobodny dostęp do zabawek i wszystkich rzeczy, których potrzebuje bez potrzeby kombinowania. Wszystkie drobiazgi dobrze jest schować w specjalnych pojemnikach.

 

• Szafa – im starsze dziecko, tym częściej samo chce decydować w co ma ochotę się ubrać. Urządzając pokój dla dziecka pamiętajmy o takiej szafie, aby kilkulatek nie miał problemu z dotarciem do niej i wyszukaniem w niej większości rzeczy.

 

• Stolik i kącik zabaw – czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Stolik powinien być dopasowany do wzrostu dziecka i do wnętrza. Blat stolika powinien być stabilny, najczęściej kładziemy na nim przybory plastyczne, które dobrze jest przechowywać w specjalnych pojemnikach.

 

Jeśli chcemy urozmaicić pokój dziecka możemy wykonać malunki na ścianie za pomocą specjalnych szablonów lub naklejek ściennych. Można też okleić pokój tapetą, która będzie odzwierciedlała zainteresowanie lub np. postaciami z ulubionej bajki naszej pociechy.

 

:iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl