Przede wszystkim musimy wziąć po uwagę temperaturę panującą w pomieszczeniu, w którym stoi choinka. Podaje się, że nie powinna przekraczać 18 stopni Celsjusza. Jeżeli postawimy ją w cieplejszym miejscu pamiętajmy o tym, by znajdowała się z daleka od grzejnika.
Trwałość choinki zwiększy też podniesienie wilgotności powietrza. W pomieszczeniu, w którym postawiliśmy drzewo możemy wykorzystać nawilżacze powietrza. Jeśli choinka stoi w doniczce warto postawić ją na podstawce wypełnionej keramzytem i zalanej wodą. Parująca woda podniesie wilgotność, a keramzyt zapobiegnie zbytniemu nasiąkaniu podłoża od spodu.
Kolejną istotną kwestią jest podlewanie choinki, także tej ciętej. Dlatego warto zaopatrzyć się w stojak, który pozwoli na dostarczenie wody naszemu iglakowi. Istnieją modele stojaków posiadające pojemniki na wodę. W stojaku można też umieścić gąbkę florystyczną (tę przeznaczoną do żywych kompozycji, którą moczymy w wodzie). W przypadku choinek w doniczce przed kolejnym podlaniem należy pozwolić przeschnąć podłożu.
W przypadku ciętych drzewek można stosować odżywki, do tych w doniczkach lepiej unikać wszelkiego rodzaju wspomagaczy, by niepotrzebnie nie pobudzać choinek do wzrostu.
Poprzednia
Następna