iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Ćwiczenia Wojsk Obrony Terytorialnej

Zdjęcie: www.powiat.gostyn.pl/Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi
5 października uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi wzięli udział w ćwiczeniach Wojsk Obrony Terytorialnej. Odbyły się one na terenie obiektu European Security Academy w Włościejewkach niedaleko Książa Wielkopolskiego.

Obszar działań został przygotowany w taki sposób, że swoim wyglądem przypominał kraje Bliskiego Wschodu. Żołnierze WOT doskonalili przeprawianie się w trudnym terenie, walkę w budynkach, przejęcie śmigłowca, szybką linę (zjazd na linie ze śmigłowca) oraz walkę wręcz. Obserwowanie ćwiczeń pozwoliło na poznanie żołnierskiego „fachu” od podszewki. Jednak największą przyjemność sprawiła uczniom możliwość sprawdzenia się w niektórych elementach ćwiczeń. Po wysiłku fizycznym, na zakończenie zmagań, krobscy licealiści mieli okazję skosztować pysznej grochówki, która na świeżym powietrzu i na poligonie smakuje najbardziej. Adepci klas wojskowych mają nadzieję, że jeszcze będą mieli możliwość wzięcia udziału w kolejnych ćwiczeniach.

 

Źródło: www.powiat.gostyn.pl/Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w KrobiTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę