iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plInformacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Wielkopolska

Cyklicznie, co piątek

2021-07-21 07:07:00

W najbliższy piątek (23 lipca) w godzinach od 10 do 18 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18) rozpoczną się cykliczne szczepienia przeciw Covid-19 jednodawkową preparatem firmy Johnson&Johnson.

W każdy piątek, do końca września, osoby zainteresowane szczepieniami mogą poddać się szczepieniom bez konieczności wcześniejszej rejestracji na konkretny termin, czy godzinę. Każda osoba szczepiona otrzyma Unijny Certyfikat Covid, który umożliwia łatwiejsze podróżowanie po krajach Starego Kontynentu.  

Szczepienia przeprowadzi kadra medyczna Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

 

Organizatorem akcji prowadzonej  w ramach kampanii #OstatniaProsta jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

 

Natomiast w sobotę (24 lipca) w godzinach od 11.00 do 17.00 przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu odbędzie się piknik Profilaktyka 40 Plus. Podczas spotkania będzie można m.in. skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz zaszczepić się przeciw Covid-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Pracownicy wielkopolskiego oddziału NFZ pomogą założyć Internetowe Konto Pacjenta, wypełnić ankietę Profilaktyka 40 Plus czy wydadzą kartę EKUZ.

 

Pacjenci, którzy mają wystawione skierowanie na badania, w ramach programu Profilaktyka 40 Plus, będą mogli z nich skorzystać podczas sobotniego pikniku przy Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie zostanie ustawione mobilne laboratorium Alab. Muszą jednak spełnić określone warunki: być na czczo oraz dostarczyć próbki moczu i kału. Ci, którzy nie zdecydują się na badania w sobotę, dowiedzą się, gdzie i kiedy będą mogli je wykonać w późniejszym terminie.

 

W trakcie pikniku zaproszeni eksperci podpowiedzą, jak dbać o odpowiednią dietę i jak bezpiecznie uprawiać sport, poznańskie Amazonki opowiedzą o profilaktyce raka piersi, specjalista ginekolog udzieli konsultacji w zakresie endometriozy.

Organizatorem pikniku Profilaktyka 40 Plus jest Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl