iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Cztery elektroniczne usługi w ramach platformy eDWIN

W czerwcu odbędzie się premiera platformy doradczej eDWIN, której pomysłodawcą jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Platforma eDWIN powstaje w ramach ogólnopolskiego projektu, w którym uczestniczy aż 19 partnerów z całej Polski, zaś liderem jest WODR.

W ramach platformy doradczej eDWIN dostępne będą cztery elektroniczne usługi. Dla rolników najważniejszą z nich będzie „Wirtualne gospodarstwo”. Pozostałe usługi to „Śledzenie pochodzenia produktów”, „Raportowanie zagrożeń” oraz „Udostępnianie danych meteorologicznych”.

 

Z punktu widzenia rolników najważniejsza będzie przede wszystkim usługa „Wirtualne gospodarstwo”. W ramach niej rolnicy będą mieli dostęp do wirtualnej karty swojego pola. Ponadto, poprzez specjalną aplikację będą otrzymywali o występujących zagrożeniach na polu, szkodnikach, załamaniach pogody czy porady dotyczące terminów stosowania środków ochrony roślin. Co więcej, aplikacja uprości oraz ułatwi także kontakt z doradcą rolniczym WODR. To wszystko przyczyni się między innymi do produkcji zdrowszej żywności przy zastosowaniu mniejszej ilości chemicznych środków ochrony roślin.

Natomiast z perspektywy pozostałych użytkowników ciekawym wyborem będzie usługa „Śledzenie pochodzenia produktów”. W praktyce korzystając z aplikacji, będzie można sprawdzić np. historię pochodzenia danego produktu, w tym jakie środki ochrony roślin były stosowane podczas jego uprawy.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mag-bull

ubojnia gola

KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

zamów reklamę