W niedzielę 31 maja br. policjanci z gostyńskiej „drogówki” ujawnili cztery przypadki znacznego przekroczenia prędkości.
Pierwszy kierujący, został zatrzymany do kontroli drogowej około godziny 15:30 na obwodnicy Borku Wielkopolskiego. Za kierownicą Hyundaia siedziała 36-letnia mieszkanka powiatu pleszewskiego. Kobieta pędziła 160 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Policjanci nałożyli na nią mandat karny w wysokości 2000 zł oraz 14 punktów karnych.
Kolejny kierujący, który zlekceważył ograniczenia prędkości na tej samej drodze poruszał motocyklem marki BMW. To 48-letni mieszkaniec gminy Gostyń. Urządzenie pomiarowe zarejestrowało dwukrotnie wyższą prędkość od dopuszczalnej. Mężczyzna jechał z prędkością 180 km/h na odcinku drogi z ograniczeniem do 90 km/h. Chwilę później, w tym samym miejscu policjanci zatrzymali do kontroli kierującą motocyklem marki Kawasaki. Mieszkanka gminy Piaski jechała z prędkością 186 km/h. Oboje motocykliści zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 2500 zł oraz otrzymali po 15 punktów karnych.
Około godziny 17:00 na drodze krajowej nr 12 w rejonie miejscowości Kosowo funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Mercedes. 25-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego poruszał się z prędkością 133 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi.
Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące.



















