iGostyn.pl reklamy
Motoryzacja

Czy konieczne jest woskowanie samochodu?

Każda z automyjni ma w swojej ofercie woskowanie karoserii. Dziś, gdy ceny tych usług także poszły w górę, wielu kierowców zadaje sobie pytanie, czy konieczne jest jego stosowanie?

Oczywiście nie mówimy tu o profesjonalnym auto detailingu, a o skorzystaniu z dodatkowego programu podczas wizyty w myjni samochodowej lub wykonaniu tej operacji własnymi środkami, np. w garażu. Warto więc zdać sobie sprawę, że dokładnie umycie i osuszenie samochodu to jedno. Ma ono na celu pozbycie się brudu i kurzu, który pojawił się na karoserii. Z kolei woskowanie, czy to podczas wizyty w myjni, czy samodzielne np. za pomocą dostępnych past lub płynów, ma zupełnie inne działanie.

Wosk ma na celu zabezpieczenie karoserii przed działaniem niebezpiecznych czynników zewnętrznych, np. promieni słonecznych, wody, gradu czy śniegu. Dokładne nałożenie wosku wypełnia także ubytki lakieru chroniąc blachę przed korozją i nadając mu połysk. Bardzo ważne jest więc dokładne wykonanie tego zabiegu przed zimą. Z kolei w okresie wiosenno-letnim wosk dodatkowo zabezpiecza przed wyblaknięciem lakieru.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR


Motoinformator poradnik sieci gazet internetowych - FanPage
zamów reklamę