iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Czy ubezpieczenie domu obejmie wybitą szybę w oknie?

W naszych domach znajduje się mnóstwo szklanych elementów – okna, lustra, płyty indukcyjne, kabiny prysznicowe. Niestety, może się zdarzyć, że szkło pęknie lub zostanie uszkodzone. Nie wszyscy wiedzą o tym, że w ubezpieczeniu domu można dodatkowo wykupić ubezpieczenie elementów szklanych.

 

Ubezpieczenie elementów szklanych może zostać wykupione jako rozszerzenie polisy. Takie ubezpieczenie dotyczy zarówno elementów stałych, jak i tych ruchomych. O odszkodowanie można się wówczas ubiegać nie tylko w przypadku zdarzeń losowych, ale i szkód wywołanych przez dzieci czy czworonogi. Szkoda powinna być nieumyślna. Na rekompensatę można liczyć także w przypadku uszkodzeń spowodowanych przez włamywacza.

 

Jakie przedmioty będą podlegać ubezpieczeniu?

Co zostanie uznane za przedmioty szklane? Wszystko zależy od ubezpieczyciela. W OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) powinniśmy znaleźć informację o tym, co dane towarzystwo ubezpieczeniowe interpretuje jako szklane elementy.

 

Zwykle będą to szyby okien i drzwi, szklane elementy mebli, lustra zamontowane na stałe, płyty indukcyjne, drzwiczki piekarnika, kabina prysznicowa czy panele słoneczne.

 

Ubezpieczenie to nie będzie chroniło np. szklanych elementów należących do sąsiada i innych osób, elementów znajdujących się poza ubezpieczoną nieruchomością czy szyb samochodowych.

 

Co powinno pokryć ubezpieczenie?

Rekompensata powinna pokryć koszt wymiany elementu na nowy, jego transport, usługę szklarza lub innego specjalisty.

 

Wyłączenia odpowiedzialności

Ubezpieczyciel ustala również wyłączenia odpowiedzialności, zwykle dotyczą one wad fabrycznych, niewłaściwego montażu, uszkodzeń spowodowanych przez osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

 

Koszt dodatkowego ubezpieczenia

Co do samej ceny dodatkowego ubezpieczenia elementów szklanych. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, będzie to dodatkowa kwota w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych do podstawowego ubezpieczenia.
pasek reklama


Czytaj również


WALBET


Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę