iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Conditor Ubezpieczenia Oddział Pogorzela

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Wracamy do tematu

Diler zatrzymany podczas policyjnego pościgu

2020-05-08 11:10:25

Zdjęcie: KPP Gostyń
Jak już wcześniej informowaliśmy, w środę policjanci podjęli pościg za kierowcą pojazdu marki BMW, który staranował radiowóz. Dziś komenda podaje więcej szczegółów. Zatrzymany mężczyzna okazał się być dilerem.

W wyniku zorganizowanych działań pościgowych policjanci zatrzymali mężczyznę mającego związek z przestępczością narkotykową oraz dwóch innych, których ustalany jest charakter i udział w przestępczym procederze. Kryminalni zabezpieczyli 1/4 kilograma amfetaminy i blisko 30 gramów marihuany. Dodatkowo jeden z nich był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

 

Gostyńscy kryminalni od jakiegoś czasu przyglądali się 41-letniemu mieszkańcowi powiatu gostyńskiego, którego podejrzewali o handel narkotykami. Prowadzone działania operacyjne utwierdziły ich w przekonaniu, że figurant jest dostawcą narkotyków na gostyński i leszczyński rynek.

 

Podczas prowadzonych czynności w miejscowości Kunowo, policjanci ustalili, że 41-latek kierujący bmw może mieć przy sobie narkotyki. Mężczyzna początkowo zatrzymał samochód do kontroli drogowej, jednak w momencie, gdy funkcjonariusze wysiedli z radiowozu, gwałtownie ruszył, staranował pojazd służbowy i rozpoczął ucieczkę. Kierowca ściganego bmw odjechał w kierunku Kościana.

 

W gostyńskiej jednostce postawiono na nogi wszystkich policjantów, o zdarzeniu powiadomiono również ościenne jednostki. Dzięki wiedzy, dobremu rozpoznaniu osobowemu i odpowiedniemu typowaniu, po niespełna trzech godzinach od zdarzenia namierzono i zatrzymano 41-latka. Poszukiwany jechał jako pasażer z dwoma innymi mężczyznami dostawczym citroenem. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

 

Podczas przeszukania busa, różnych pomieszczeń i miejsc, w których przebywali zatrzymani, kryminalni ujawnili i zabezpieczyli ¼ kilograma amfetaminy i blisko 30 gramów marihuany. Odnaleziony został również wcześniej porzucony samochód marki BMW.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzut handlu narkotykami 32-letniemu mieszkańcowi powiatu kościańskiego. Natomiast 41-latek odpowie przed wymiarem sprawiedliwości m.in. za posiadanie narkotyków, handel narkotykami, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, uszkodzenie mienia. Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Trzeci z zatrzymanych to 26-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.

 

Dzisiaj miejscowy prokurator wystąpi do Sądu Rejonowego w Gostyniu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec 41-latka.

 

Zobacz też:


Zamów reklamę w gazecie internetowej iGostyn.pl


Źródło: KPP GostyńiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl