iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Dlaczego pies chodzi za mną krok w krok?

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego twój pies podąża za tobą krok w krok? 

Niekoniecznie musi być to dla nas powód do zmartwienia. Psy lubią towarzystwo i chcą spędzać czas z osobami, z którymi są bezpieczne. I które kochają.

Jeśli upodobał sobie jednego z domowników też nie powinno nas to niepokoić. Czworonóg podąża za osobą, która zaspokaja jego potrzeby - daje jeść, wychodzi na spacer.

Głaskanie czy przytulanie psa będzie miało pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Lepszy humor ułatwia wykonywanie codziennych czynności.

Jedną z możliwości podążania za domownikiem krok w krok jest to, że pies najzwyczajniej się nudzi. Powinniśmy poświęcić mu odpowiednią ilość czasu - pójść na spacer, pobawić się z nim w domu.

Niestety ciągłe chodzenie za tobą może być też oznaką choroby. Twój pupil próbuje cię poinformować o tym, że coś mu dolega. Jeśli podążaniu za tobą towarzyszy popiskiwanie lub niecodzienne zachowanie. Może także stać się tak, że w przypadku jakiejś choroby nagle pies przestanie chodzić za tobą krok w krok, będzie chował się w zakamarkach, nie będzie miał apetytu. Wówczas należy udać się do weterynarza.

Ciągłe podążanie za tobą może być także próbą zdobycia smakołyka lub odrobiny twojego jedzenia. Ważne, aby nie ulegać zbyt często takim błaganiom, gdyż można tym sposobem doprowadzić psa do nadwagi czy innych problemów zdrowotnych.

 
pasek reklama


Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę