iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Długie weekendy w 2024 roku

Jaki będzie 2024 rok pod względem dni wolnych od pracy? Kiedy wziąć dodatkowy urlop, aby wydłużyć sobie weekend? O tym przeczytacie poniżej.

Pierwszy dzień wolny w 2024 roku, to oczywiście 1 stycznia, który przypada w poniedziałek. Zatem, już ten weekend wydłuża się automatycznie o jeden dzień. Zła informacja jest taka, że 6 stycznia, czyli tradycyjne Święto Trzech Króli, to sobota i dodatkowe wolne ucieka...

Niestety, następne tygodnie, to także brak możliwości na odpoczynek od pracy w środku tygodnia. Wielkanoc przypada na przełomie marca i kwietnia. A pierwsza szansa na wydłużenie weekendu poprzez wzięcie dodatkowych dni wolnych rysuje się dopiero w maju. Pierwszy dzień tego miesiąca przypada w środę, a dwa dni później oczywiście Święto Konstytucji 3 Maja. Zatem, przy dodatkowym urlopie 2 maja, można sobie wydłużyć weekend, aż do pięciu dni! W czwartek, 30 dnia tego samego miesiąca przypada Boże Ciało.

Natomiast czwartek 15 sierpnia, to Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie Święto Wojska Polskiego. Biorąc wolne w piątek, także możemy zyskać dłuższy, bo czterodniowy weekend.

Automatycznie o jeden dzień wydłużą się nam dwa listopadowe weekendy. Wszystkich Świętych, to piątek, a Święto Niepodległości, to poniedziałek.

Natomiast Boże Narodzenie przypada w środę i czwartek. Przy urlopie w piątek, możemy zrobić sobie dłuższą, bo pięciodniową, świąteczną przerwę od pracy.
pasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę