iGostyn.pl reklamy
Wydarzenia

Dni Karpia - kolacja rybna, spacer z ornitologiem i nie tylko

Jesienny cykl wydarzeń promujących wyjątkowość naszej pięknej Doliny Baryczy wciąż trwa! Przed nami VII weekend 15 edycji Dni Karpia. W tym tygodniu organizatorzy przygotowali nieco mniej wydarzeń, jednak tak samo ciekawych jak wszystkie inne!

W tym tygodniu głównym tematem są obserwacje ptaków Doliny Baryczy – wybierzcie się w ornitologiczną przygodę razem z nami! Podczas kolacji rybnych macie szansę odkryć przepyszne dania z ryb słodkowodnych – oczywiście z karpiem milickim w roli głównej!

 

Zapisujcie się na wydarzenia i odbierajcie nagrody!

 

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń na stronie internetowej Dni Karpia TUTAJ! Znajdziecie tam wszystkie najbardziej aktualne informacje.

 

Wydarzenia odbywające się w ten weekend:

 

17 października /sobota/

Kolacja rybna – Ryba do Syta

Miejsce: W Starym Młynie

Kolacje rybne "Ryba do syta" to cykl imprez, które od lat pozwalają gościom poznać walory kuchni rybnej opartej na potrawach z ryb słodkowodnych, głównie karpia. Ryby pochodzą z rejonu Doliny Baryczy, głównie nasz produkt lokalny - karp milicki. Na stołach biesiadnych podczas kolacji rybnych znajdzie się wiele potraw serwowanych na zimno i gorąco w różnych kompozycjach smakowych z nutami smaków niepowtarzalnych klimatów kuchni z Doliny Baryczy. Nie zabraknie także wędzonych ryb z wędzarni "W Starym Młynie". Bajeczny wystrój sal biesiadnych jak i dekoracja samych potraw i stołów spełnia wysokie klasy walory estetyczne, który pretenduje do rangi samej biesiady o niepowtarzalnym nastroju.
Kolacja rybna to nie tylko biesiada ale i zabawa taneczna przy rytmach muzyki mechanicznej , która uatrakcyjnia wspólne biesiadowanie w uroczej scenerii Starego Młyna. Bilety - wejściówki po wcześniejszym opłaceniu uprawniają biesiadników do konsumpcji i degustacji bez ograniczeń w myśl idei "Ryba do syta".

 

17 października /sobota/

Obserwacje ptaków z ornitologiem

Miejsce: Folwark Jeździecki Jurand

Wyrusz z nami na ornitologiczną przygodę w okolicach Stawów Przygodzickich. Nasi uczestnicy będą mogli poznać uroki birdwatchingu, czyli obserwacji ptaków gołym okiem lub przez przyrządy optyczne. Na naszym obserwacyjnym "celowniku" znajdą się ptaki wodno-błotne, np. perkoz dwuczuby, błotniak stawowy i wiele, wiele innych. Nie wiemy, jakie ptaki wspólnie zobaczymy, może tym razem znajdzie się wśród nich orzeł bielik? Trasa wiedzie przez najpiękniejsze przyrodniczo tereny gminy Przygodzice - stawy kompleksu Trzcieliny oraz lasy - i została tak opracowana, by nasi goście mogli delektować się kontaktem z przyrodą w swobodnej atmosferze i miłym towarzystwie.

 

18 października /niedziela/

Spacer z ornitologiem

Miejsce: ścieżka edukacyjna w kompleksie Stawno. Miejsce zbiórki - główna brama przed Zakładem Rybackim

Czy ptaki posiadają osobowość? Czy sokoły spokrewnione są z papugami? Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Poznaj sekrety życia ptaków oraz terminologię ornitologiczną. W programie spacer ścieżką przyrodniczą w kompleksie rezerwatu przyrody Stawno, połączony z obserwacjami. Ornitolog podczas wędrówki udostępnia lunetę. Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwość wypożyczenia lornetek.




Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

zamów reklamę