iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Do kiedy hala ZSO będzie wykorzystywana do szczepień?

Od kilkunastu dni w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu działa punkt szczepień powszechnych.
Punkt szczepień powszechnych został uruchomiony we współpracy Starostwa Powiatowego w Gostyniu i Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu.
 
Na ostatniej sesji Rady Powiatu Gostyńskiego, radny Antoni Kuś, podniósł kwestię szczepień w hali ZSO. - Ubolewam, że ona jest wykorzystana do tego, ale musi być, niech będzie. Do kiedy ta hala będzie wykorzystywana do szczepień. Mamy jakiś termin? Bo hala jest potrzebna. Są zespoły, są kluby, które chciałby z niej korzystać - pytał radny.

 

- Czas nam sprzyja. Mamy koniec roku szkolnego, mamy mniej uczniów w szkole, mamy lepsza pogodę i lepsze warunki do uprawiania sportu na zewnątrz. Poza tym idą wakacje - stwierdził Robert Marcinkowski, starosta gostyński.

 

- Co do terminu, nie dam dziś gwarancji, że te szczepienia skończą się wraz z końcem wakacji. Chociaż, biorąc pod uwagę wskaźnik wyszczepialności w powiecie gostyńskim, to jest jednym z najwyższych w Wielkopolsce - tłumaczył starosta.

 

- Włodarz powiatu dodał, że jest szansa, że cała populacja zostanie zaszczepiona w ciągu czterech miesięcy. - Nie gwarantujemy jednak dostaw szczepionek. Jesteśmy gotowi nawet na to, żeby zwiększyć ilość szczepień do nawet 3 tys. tygodniowo. Zakładamy, żeby tę halę wraz z początkiem roku szkolnego zwolnić, ale ja dziś państwu nie daję gwarancji. To jest też zależne od sytuacji epidemiologicznej w skali całego kraju.

Warto dodać, że w Gostyniu mogą zaszczepić się także mieszkańcy innych powiatów. W punkcie sczepień w hali ZSO cały czas jest dostępny lekarz. - Są punkty gdzie nie ma lekarza, bo w tej chwili nie ma takiego obowiązku - dodaje R. Marcinkowski.

(raf)
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę