iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Do trzech razy sztuka?

Zdjęcie: Archiwum
Dwa mandaty karne za takie samo wykroczenie, czyli za spalanie substancji niedozwolonych w piecu centralnego ogrzewania otrzymał mieszkaniec ulicy Poznańskiej w Gostyniu.

Pierwszy mandat mieszkaniec Gostynia otrzymał 19 marca 2019 roku. Wtedy podczas patrolu gostyńscy stróże prawa zauważyli silne zadymienie wydobywające się z komina jednej z posesji. Strażnicy postanowili przeprowadzić kontrolę pod kątem termicznego przekształcania odpadów niedozwolonych w piecu centralnego ogrzewania. Strażnicy miejscy skontrolowali kotłownie oraz pomieszczenie, w którym składowany był opał - węgiel i drewno. W pomieszczeniu znajdowały się także materiały niedozwolone do spalania w piecu. Okazało się, że właściciel posesji w piecu spalał m.in. elementy mebli pokryte lakierem oraz pozostałości po drewnianych oknach, które pokryte były farbą. Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym kredytowym i zobowiązany został do usunięcia materiałów niedozwolonych do spalania z pomieszczenia w którym składowany był opał.

 

Kilka dni później, 26 marca 2019 roku, strażnicy miejscy kolejny raz zauważyli wydobywający się z komina gęsty dym i poczuli nieprzyjemny zapach. W związku z tym postanowili przeprowadzić kolejną kontrolę. Okazało się, że ukarany wcześniej mężczyzna nie posłuchał strażników miejskich i nie wyrzucił niedozwolonych do spalania w piecu materiałów, a postanowił napalić nimi w piecu. W palenisku, tak jak za pierwszym razem, znajdowały się pocięte kawałki mebli lakierowanych z płyty wiórowej oraz kawałki mebli pokryte laminatem i innymi okleinami z tworzyw sztucznych. Mężczyzna, zgodnie z art. 191 Ustawy o odpadach, został kolejny raz ukarany mandatem karnym kredytowym.

 

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę