POLICEALNA SZKOŁA PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH W KROTOSZYNIE
W tym roku Szkoła obchodzi swój jubileusz XV-lecia istnienia. Prowadzi naukę w systemie stacjonarnym i zaocznym w zawodach związanych przede wszystkim z szeroko pojętą medycyną. Jest to szkoła z wieloletnią tradycją. Uczą się tutaj m.in. przyszli opiekunowie medyczni, technicy masażu, optyki i ortopedii a także asystenci osoby niepełnosprawnej. W 2014 roku powstała Policealna Szkoła Ochrony Zdrowia „Eskulap”, która przygotowuje Słuchaczy do podjęcia pracy w zawodach ortoptystka i terapeuty zajęciowego. Szkoła ma opinię placówki wymagającej od uczniów zaangażowania i poważnego podejścia do przyszłego zawodu. Od 2007 roku Szkoła jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Egzaminy zawodowe odbywają się na miejscu. Szkoła osiąga bardzo dobre wyniki w zdawalności egzaminów zewnętrznych, dzięki zatrudnianiu wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej z dużym doświadczeniem zawodowym oraz mistrzów w zawodzie. Szkoła posiada specjalistyczne pracownie do nauki zawodów medycznych.
Od wielu lat Policealna Szkoła Pracowników Służb Społecznych w Krotoszynie współpracuję z SPZOZ w Krotoszynie. Celem współpracy jest podnoszenie umiejętności teoretycznych i praktycznych Słuchaczy Szkoły u mistrzów sztuki lekarskiej i pielęgniarskiej. Porozumienie o współpracy dotyczy doświadczeń z zakresu metodyki nauczania w zawodach medycznych.
•OFERTA EDUKACYJNA•
OPIEKUN MEDYCZNY
Z PIERWSZĄ POMOCĄ PRZEDMEDYCZNĄ
(OD 1 WRZEŚNIA 2021 ROKU)
NOWOŚĆ! (1,5 ROKU - FORMA STACJONARNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie opiekun medyczny jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MED.14. Świadczenie usług medyczno-pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej:
TECHNIK MASAŻYSTA Z SPA & WELLNESS - ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ. MOŻNA ŁĄCZYĆ PRACĘ ZAWODOWĄ
Z NAUKĄ
Zawód szczególnie polecany dla nauczycieli, specjalistów odnowy biologicznej, techników usług kosmetycznych, rehabilitantów, trenerów fitness, pielęgniarek i położnych.
(2 LATA - FORMA STACJONARNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik masażysta jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MED.10. Świadczenie usług w zakresie masażu:
wykonywania masażu w celach terapeutycznych u osoby chorej,
wykonywania masażu w celu wspomagania przebiegu treningu u zawodników sportowych,
wykonywania masażu u osoby zdrowej w celu profilaktycznym i relaksacyjnym,
prowadzenia działalności profilaktycznej, popularyzującej zachowania prozdrowotne.
TERAPEUTA ZAJĘCIOWY
Z ARTETERAPIĄ
(2 LATA - FORMA DZIENNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie terapeuta zajęciowy jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MED.13. Świadczenie usług w zakresie terapii zajęciowej:
budowania relacji terapeutycznych z podopiecznym, jego rodziną, środowiskiem i zespołem wielodyscyplinarnym,
rozpoznawania i diagnozowania potrzeb biopsychospołecznych, stanu funkcjonalnego podopiecznego przez terapeutę zajęciowego we współpracy z zespołem wielodyscyplinarnym,
planowania indywidualnego i grupowego programu lub planu działań terapeutycznych na podstawie diagnozy terapeutycznej, uwzględniającej możliwości, potrzeby, zainteresowania i sposób funkcjonowania podopiecznego, jego środowisko i specyfikę placówki,
organizowania działań w zakresie terapii zajęciowej w celu poprawy funkcjonowania fizycznego, psychicznego i społecznego podopiecznego oraz jego integracji społecznej i zawodowej,
ewaluacji procesu terapeutycznego na podstawie dokumentacji i oceny prowadzonej terapii zajęciowej.
ORTOPTYSTA
(2 LATA - FORMA DZIENNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie ortoptysta jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MED.04. Świadczenie usług medycznych w zakresie ortoptyki:
wykonywania badań ortoptycznych i określonych badań okulistycznych,
prowadzenia ćwiczeń ortoptycznych w niedowidzeniu, zezie i innych zaburzeniach mięśni gałkoruchowych oraz zaburzeniach widzenia obuocznego,
dobierania pomocy optycznych i nieoptycznych do wykonywania ćwiczeń ortoptycznych,
współpracy z pacjentem, lekarzem okulistą, ortometrystą i zespołem terapeutycznym,
prowadzenia profilaktyki dotyczącej narządu wzroku.
TECHNIK ORTOPEDA
(2 LATA - FORMA STACJONARNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik ortopeda jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MED.11. Wykonywanie i dobieranie przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych:
oceniania stanu funkcjonalnego pacjenta wymagającego zaopatrzenia ortopedycznego oraz projektowania i wykonywania przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych,
opracowywania indywidualnego planu zaopatrzenia ortopedycznego i zaopatrzenia w środki pomocnicze zgodnie z zaleceniami lekarza, specjalisty fizjoterapii oraz potrzebami pacjenta,
dobierania i stosowania procesu technologicznego do wykonywania zaopatrzenia ortopedycznego i środków pomocniczych oraz kierowania tym procesem,
dokonywania bieżących napraw przedmiotów ortopedycznych,
TECHNIK OPTYK
(2 LATA - FORMA ZAOCZNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik optyk jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MEP.02. Montaż i naprawa elementów i układów optycznych:
przygotowywania materiałów i elementów optycznych do montażu,
wykonywania pomiarów w optyce okularowej, udzielania informacji w zakresie posługiwania się pomocami wzrokowymi, wykonywania i naprawy pomocy wzrokowych.
ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
(2 LATA - FORMA ZAOCZNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji SPO.01. Udzielanie pomocy i organizacja wsparcia osobie niepełnosprawnej:
planowania, wraz z osobą niepełnosprawną lub jej rodziną, kompleksowego wsparcia,
świadczenia opieki i wsparcia w zakresie samodzielnego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej,
wsparcia osoby niepełnosprawnej w utrzymaniu lub podejmowaniu aktywności społecznej i zawodowej,
udzielania pomocy osobie niepełnosprawnej w korzystaniu z różnych form kompleksowej rehabilitacji.
OPIEKUN OSOBY STARSZEJ
(2 LATA - FORMA ZAOCZNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie opiekun osoby starszej jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji SPO.02. Świadczenie usług opiekuńczo- wspierających osobie starszej:
ustalenia i klasyfikowania problemów opiekuńczych i potrzeb osoby starszej,
diagnozowania zasobów i możliwości środowiska lokalnego, rodzinnego i instytucjonalnego w stworzeniu sieci wsparcia osoby starszej,
dobierania odpowiednich metod i technik, zapewniających kompleksową opiekę osobie starszej,
mobilizowania osoby starszej do aktywności.
OPIEKUN W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ
(2 LATA - FORMA ZAOCZNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie opiekun w domu pomocy społecznej jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji SPO.03. Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie podopiecznej:
diagnozowania stanu biopsychospołecznego osoby podopiecznej,
zapewnienia opieki osobie podopiecznej,
utrzymywania sprawności osoby podopiecznej i aktywizowania jej do samodzielności życiowej.
OPIEKUNKA DZIECIĘCA
(2 LATA - FORMA ZAOCZNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie opiekunka dziecięca jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji SPO.04. Świadczenie usług opiekuńczych i wspomagających rozwój dziecka:
planowania i organizowania pracy opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej,
pielęgnowania dziecka zdrowego, chorego i z niepełnosprawnością,
prowadzenia działań wychowawczych i edukacyjnych wspomagających rozwój psychomotoryczny dziecka,
promowania zdrowia i prowadzenia działań profilaktycznych.
OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA
(2 LATA - FORMA ZAOCZNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie opiekunka środowiskowa jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji SPO.05. Świadczenie usług opiekuńczych:
organizowania opieki oraz wsparcia społecznego osobie podopiecznej,
sprawowania opieki nad osobą podopieczną w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa zdrowotnego i higieny osobistej,
pomagania osobie podopiecznej w czynnościach dnia codziennego,
TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH
(2 LATA - FORMA ZAOCZNA)
Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik usług kosmetycznych jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych:
przeprowadzenia diagnozy kosmetycznej,
wykonywania zabiegów pielęgnacji i upiększających,
udzielania porad kosmetycznych,
organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.
Informacje i zapisy:
Krotoszyn, ul. Mickiewicza 11
Sekretariat (budynek G)
Tel. 882 061 564/668 129 574
sekretariat@policealnaszkola.eu
CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI
„ESKULAP” W KROTOSZYNIE
Placówka akredytowana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
30 lipca 2019 roku Decyzją Nr 110.2.79.2019 Centrum otrzymało akredytację Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Centrum Doskonalenia Nauczycieli „Eskulap” w Krotoszynie oferuje szeroki wybór form doskonalenia i dokształcania:
KURSY KWALIFIKACYJNE
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 28 maja 2019 roku w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. 2019 poz. 1045) - z zakresu zarządzania oświatą, przygotowania pedagogicznego dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu, z zakresu pedagogiki specjalnej dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu pracujących z młodzieżą niepełnosprawną.
KURSY DOSKONALĄCE I NADAJĄCE UPRAWNIENIA
Doskonalenie języka angielskiego do certyfikatu Pearson English International Certificate na poziomach B2-C2 (PTE General)
Pearson English International Certificate (PTE General) to międzynarodowy egzamin z języka angielskiego przeznaczony dla nauczycieli, studentów, słuchaczy i uczniów dorosłych, klientów biznesowych.
Egzamin International Certificate:
ocenia 4 kluczowe umiejętności tj. mówienie, pisanie, czytanie i rozumienie ze słuchu,
skupia się na żywym języku, spotykanym w codziennym życiu i środowisku edukacyjnym,
uznawany jest przez pracodawców, uczelnie oraz instytucje rządowe i edukacyjne na całym świecie,
pozwala zaprezentować umiejętności językowe podczas wykonywania czynności znanych z życia codziennego, takich jak pisanie wiadomości, czytanie artykułów czy prowadzenie rozmowy.
Sesje egzaminacyjne Pearson English International Certificate (PTE General) odbywają się dwa razy w roku w miesiącach : czerwiec i grudzień w Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym w Krotoszynie przy ul. Mickiewicza 11. Egzaminy w Centrum prowadzone są od 2015 roku.
Osoby zainteresowane będą mogły w Centrum uzyskać międzynarodowy Certyfikat uznawany na całym świecie przez UCZELNIE WYŻSZE, PRACODAWCÓW, a także KRAJOWE WŁADZE OŚWIATOWE jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego. W Polsce jest uznawany przez Ministerstwo Edukacji do NAUCZANIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLACH oraz przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w procesie rekrutacji do SŁUŻBY CYWILNEJ. Zastępuje również egzamin DOKTORANCKI z języka angielskiego.
KURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ
Dedykowany jest: nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom niepedagogicznym szkół i placówek.
Nowe przepisy wprowadziły obowiązek szkoleń z pierwszej pomocy dla pracowników oświaty.
Szkolenie z pierwszej pomocy zawiera elementy teoretyczne i praktyczne, pozwalające na prawidłowe rozpoznanie i sprawne reagowanie w stanach zagrożenia życia oraz postępowanie zgodnie z normami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej.
Każdy uczestnik po odbyciu kursu otrzymuje zaświadczenie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji.
KURS PRZYGOTOWUJĄCY NAUCZYCIELI DO PROWADZENIA ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH W ZAKRESIE UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY W RAMACH PRZEDMIOTU EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
Kurs nadaje kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy w ramach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach.
Program szkolenia dostosowany jest do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 roku w sprawie przygotowania nauczycieli i wychowawców do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
KURSY DOSKONALĄCE DLA NAUCZYCIELI
Kurs kierownika wycieczek szkolnych
Kurs kierownika wypoczynku
Kurs wychowawcy wypoczynku
SZKOLENIA RAD PEDAGOGICZNYCH
M.in. z zakresu aspektów prawnych pracy szkoły i nauczyciela, bezpieczeństwa uczniów, oceniania, specjalnych potrzeb edukacyjnych, wychowania, opieki i profilaktyki, wdrażania nowej podstawy programowej, kompetencji personalnych, społecznych i rozwoju zawodowego nauczyciela.
Istnieje możliwość realizacji szkolenia o tematyce określonej przez zamawiającego, odpowiadającej potrzebom i oczekiwaniom konkretnej szkoły/placówki oświatowej.
Szkolenia przeprowadzane są stacjonarnie oraz w trybie online - za pośrednictwem platformy MS Teams, dzięki czemu prowadzący jest obecny „na żywo”.
CENTRUM KSZTAŁCENIA
I DOSKONALENIA „ESKULAP”
W KROTOSZYNIE
Centrum posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych i jest Placówką Kształcenia Ustawicznego.
280-GODZINNE SZKOLENIE DLA OPIEKUNA W ŻŁOBKU LUB KLUBIE DZIECIĘCYM (W TYM 80 GODZIN PRAKTYKI ZAWODOWEJ)
DLA KOGO: Szkolenie adresowane jest do osób, które posiadają co najmniej wykształcenie średnie oraz nie posiadają kwalifikacji zawodowych opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym. Program szkolenia zgodny z Rozporządzeniem Ministra Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej dla opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym.
CEL KSZTAŁCENIA: Szkolenie ma na celu przygotowanie do sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 3 poprzez wyposażenie słuchacza w wiedzę umożliwiającą realizację funkcji opiekuńczej, edukacyjnej i wychowawczej.
Absolwenci szkolenia otrzymują: świadectwo ukończenia szkolenia uprawniające do pracy, certyfikat do świadectwa, zaświadczenie ukończenia szkolenia z I pomocy przedmedycznej.
Program szkolenia został zatwierdzony przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
160-GODZINNE SZKOLENIE DLA OPIEKUNA DZIENNEGO (W TYM 30 GODZ. PRAKTYKI ZAWODOWEJ)
DLA KOGO: Szkolenie adresowane jest do osób, które posiadają co najmniej wykształcenie średnie oraz nie posiadają kwalifikacji w zawodzie pielęgniarki, położnej, opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej lub pedagoga opiekuńczo-wychowawczego. Program szkolenia zgodny z Rozporządzeniem Ministra Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej dla opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym.
CEL KSZTAŁCENIA: Szkolenie ma na celu przygotowanie do sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 3 poprzez wyposażenie słuchacza w wiedzę umożliwiającą realizację funkcji opiekuńczej, edukacyjnej i wychowawczej.
Program szkolenia został zatwierdzony przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
80-GODZINNE SZKOLENIE UZUPEŁNIAJĄCE DLA OPIEKUNA W ŻŁOBKU LUB KLUBIE DZIECIĘCYM
DLA KOGO: Dla osób mających wykształcenie średnie lub średnie branżowe i co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku do lat 3, nie pracowała z dziećmi w wieku do lat 3 przez okres co najmniej 6 miesięcy bezpośrednio przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun, zobowiązana jest w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na stanowisku opiekuna odbyć 80-godzinne szkolenie w celu uaktualnienia i uzupełnienia wiedzy oraz umiejętności zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 roku.
CEL KSZTAŁCENIA: Uzupełnienie wiedzy do pełnienia roli opiekuna dziecka w żłobkach, klubach dziecięcych:
Program szkolenia został zatwierdzony przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
40-GODZINNE SZKOLENIE UZUPEŁNIAJĄCE DLA OPIEKUNA DZIENNEGO
DLA KOGO: Dla osób posiadających kwalifikacje: pielęgniarki, położnej, opiekunki dziecięcej, nauczyciela wychowania przedszkolnego, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej lub pedagoga opiekuńczo-wychowawczego oraz które nie pracowały z dziećmi w wieku do lat 3 przez okres co najmniej 12 miesięcy bezpośrednio przed podjęciem zatrudnienia jako dzienny opiekun.
CEL KSZTAŁCENIA: Poszerzenie i zaktualizowanie wiedzy słuchaczy (dziennych opiekunów dzieci do lat 3) z zakresu prawidłowości rozwoju i sprawowania opieki nad dzieckiem do 3 roku życia. Doskonalenie kompetencji umożliwiających im realizację głównie funkcji opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej.
Program szkolenia został zatwierdzony przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
32-GODZINNY KURS OPIEKI NAD DZIECKIEM (NIANIA)
DLA KOGO: Dla osób, które mają ukończony 18 rok życia.
CEL KSZTAŁCENIA: Celem kursu jest nabycie praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w pracy niani, tj. w sprawowaniu opieki nad dzieckiem do lat 3, a w szczególności przyswojenie wiedzy i nabycie umiejętności z zakresu opieki nad dzieckiem, pielęgnacji i higieny, udzielania pierwszej pomocy, organizowania czasu i zabawy oraz wypoczynku dziecka, a także zapoznanie się z przepisami prawnymi i formalnościami przy zatrudnianiu niani.
MASAŻ SHANTALA
DLA KOGO: rodzice oczekujący dziecka, rodzice niemowląt, rodzice adopcyjni, fizjoterapeuci, nauczyciele pedagogiki specjalnej, wychowania przedszkolnego, opiekunowie żłobka i klubu dziecięcego.
Masaż Shantala to relaksacyjny masaż niemowląt, który wykonuje rodzic/opiekun. To forma bliskości, budowania i wzmacniania więzi.
To starożytna forma masażu niemowląt przekazywana z pokolenia na pokolenie w Indiach.
Masaż Shantala ma na celu wyciszyć, zrelaksować dziecko (aby lepiej spało, mniej płakało, aby łagodzić lub zapobiegać objawom kolki) oraz wspierać jego rozwój psychofizyczny.
Technika masażu Shantala przedstawiona w kursie jest odpowiednia dla dzieci od urodzenia do ok. 2,5-3 lat.
KURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ
DLA KOGO: dla firm i instytucji, dla dzieci i młodzieży szkolnej, dla osób indywidualnych.
Celem kursu jest prawidłowe rozpoznanie i sprawne reagowanie w stanach zagrożenia życia oraz postępowanie zgodnie z normami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej.
KURS SEKRETARKI MEDYCZNEJ
DLA KOGO: Kurs skierowany jest dla osób chcących zdobyć lub udoskonalić swoją wiedzę, mających zainteresowania medyczne, dokładnych oraz sumiennych, wykazujących się życzliwością i cierpliwością w stosunku do innych osób.
CEL KSZTAŁCENIA: Zdobycie wiedzy dotyczącej obsługi pacjenta w placówkach medycznych. Uczestnik zdobędzie wiedzę i umiejętności związane z: prowadzeniem, udostępnianiem oraz przechowywaniem dokumentacji medycznej, z zasadami rejestracji medycznej. Uczestnik szkolenia zdobędzie umiejętności posługiwania się programami użytkowymi Microsoft Word i Excel w pracy biurowej.
48-GODZINNY KURS PEDAGOGICZNY DLA INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU
Kurs zatwierdzony przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, nr zatwierdzenia: WNS.5633.87.
DLA KOGO: mistrzów – właścicieli i pracowników zakładów usługowych, rzemieślniczych i produkcyjnych, instruktorów praktycznej nauki zawodu w zakładach pracy.
CO DAJE UKOŃCZENIE KURSU: Przygotowanie pedagogiczne instruktorów praktycznej nauki zawodu do organizowania i prowadzenia zajęć z uczniami i młodocianymi.
Możliwość przyjmowania stażystów i praktykantów w zakładach usługowych (fryzjerskich, kosmetycznych, krawieckich), restauracjach, hotelach, placówkach handlowych (sklepach), zakładach produkcyjnych, placówkach służby zdrowia, jednostkach administracji publicznej, samorządu terytorialnego i innych.
CEL KSZTAŁCENIA: Wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki, metodyki, dydaktyki, komunikacji interpersonalnej, a także przygotowanie do działalności pedagogicznej z młodzieżą i z dorosłymi w zakresie prowadzenia kursów zawodowych i praktycznej nauki zawodu.
Absolwenci otrzymują Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodny z obowiązującymi wymogami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.
ELEMENTARNY KURS JĘZYKA MIGOWEGO
DLA KOGO: Kurs przeznaczony jest dla pracowników administracji publicznej i samorządowej, urzędów i instytucji oraz osób prywatnych, którzy w codziennym życiu mają kontakt z osobami niesłyszącymi.
CEL KSZTAŁCENIA: Zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw komunikowania się w języku migowym.
KURS KOMPUTEROWY (Poziom Podstawowy - Pakiet MS Office + Internet)
DLA KOGO: Kurs komputerowy jest skierowany do osób, które mają podstawowe umiejętności dotyczące obsługi komputera, bądź też dotychczas nie używały komputera i chcą nauczyć się jego obsługi. Nie wymagamy doświadczenia.
Absolwent kursu komputerowego otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu.
Istnieje możliwość realizacji szkolenia o tematyce określonej przez zamawiającego, odpowiadającej potrzebom i oczekiwaniom konkretnej placówki.
Szkolenia przeprowadzane są stacjonarnie oraz w trybie online - za pomocą platformy MS Teams, dzięki czemu prowadzący jest obecny „na żywo”.
Informacje i zapisy:
Krotoszyn, ul. Mickiewicza 11
Sekretariat (budynek G)
Tel. 882-061-564/668 129 574
Poprzednia
Następna