iGostyn.pl reklamy
Edukacja

Dofinansowanie na pracownię przyrodniczą

Zdjęcie: Archiwum SP w Daleszynie

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie otrzymała dofinansowanie na utworzenie pracowni przyrodniczej w ramach Regionalnego Programu Wsparcia Edukacji Ekologicznej. 

Wręczenie symbolicznych dyplomów przedstawicielom wielkopolskich szkół, które otrzymały wsparcie, miało miejsce w poniedziałek 5 czerwca 2023 roku, kiedy to obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Tego dnia w Poznaniu, podczas gali finałowej, Małgorzata Kasprzak, dyrektor SP w Daleszynie, odebrała nie tylko dyplom, ale także upominek specjalny w postaci mikroskopu optycznego.


Spotkanie miało miejsce w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody-niespodzianki wręczali: wojewoda wielkopolski Michał Zieliński oraz Jolanta Ratajczak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Jak podkreślano, przekazywane szkołom mikroskopy optyczne stanowią zachętę, aby zainteresować uczniów światem nauki. Zostały one tak skonstruowane, by ich obsługa nie była skomplikowana. - Mikroskopy pozwalają na obserwowanie budowy tkanek roślin, zwierząt oraz innych obiektów, dzięki czemu lekcje prowadzone są w ciekawszy sposób. Profesjonalne wyposażenie szkół w mikroskopy zaszczepią w dzieciach chęć zgłębiania tajników nauki przedmiotów ścisłych, w tym biologii – informuje WFOŚiGW.


Pozostałe nowoczesne środki dydaktyczne zostaną zakupione w czasie realizacji projektu i z całą pewnością wpłyną na popularyzację nauk przyrodniczych.
 

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę