iGostyn.pl reklamy
Z gminy

Dofinansowanie na walkę z depresją

Gmina Gostyń otrzymała 65 000 zł ministerialnego dofinansowania na realizację programu profilaktycznego „Razem możemy więcej – zamknijmy drzwi przed depresją – edycja II”. 

Celem projektu jest rozwój oferty pomocowej dla rodzin z osobami z zaburzeniami psychicznymi oraz wsparcie przed negatywnym wpływem pandemii na zdrowie psychiczne mieszkańców gminy Gostyń.

 

W ramach programu profilaktycznego „Razem możemy więcej – zamknijmy drzwi przed depresją – edycja II” zrealizowany zostanie cykl działań edukacyjnych „Nie oceniaj – Wspieraj!”, który oprócz zapoznania mieszkańców gminy Gostyń z problemem depresji, będzie miał na celu uwrażliwienie na potrzeby rodzin zmagających się z depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi.

 

W zakresie oferty pomocowej dla mieszkańców gminy Gostyń prowadzona będzie grupa wsparcia dla rodzin zmagających się z depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi oraz  telefon zaufania w celu zapewnienia wsparcia emocjonalnego i informacyjnego dla osób  będących w/po kryzysie psychicznym oraz ich rodzin. Prowadzona będzie też terapia dla dzieci i młodzieży zmagającej się z depresją czy innymi zaburzeniami lękowymi. Ponadto odbędą się dwa jednodniowe turnusy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży z problemem depresji oraz innymi zaburzeniami emocjonalnymi.

 

Przedsięwzięcie zakłada również cykl działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dla kadry szkół, przedszkoli,  świetlic, terapeutów, przedstawicieli organizacji działających na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi.

 

Projekt, jako jeden z dwóch w Wielkopolsce, otrzymał dofinansowanie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu z zakresu pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi pod nazwą  “Od zależności ku samodzielności – edycja 2022”.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę