iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Dofinansowanie na „Zakątek zielonej energii”

Zdjęcie: Facebook/Jacek Bogusławski - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

1 lipca 2024 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego została podpisana umowa w ramach programu „Błękitno - zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.

Przedsięwzięcie pn. „Zakątek zielonej energii” w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu został dofinansowany kwotą 97 470 zł, co stanowi 90% całej wartości (108 300 zł).

Zielony zakątek w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu polegać będzie m. in. na zagospodarowaniu zielenią i nasadzeniu nowych drzew na terenie placu zabaw oraz przy boisku szkolnym, co przyczyni się do pozyskania miejsc zacienionych. Na terenie sąsiadującym ze szkołą zostaną nasadzone rośliny, o kwiatach barwnych i wonnych, które przyczynią się do zwiększenia liczby owadów, a to spowoduje wzrost bioróżnorodności. Zaplanowano również m.in. zbudowanie ściany z domkami dla owadów oraz zakup urządzeń do zbierania deszczówki.

Na terenie istniejącego już szkolnego ogrodu sensorycznego postawiona zostanie drewniana altana, w której będą prowadzone zajęcia lekcyjne. Nauka przebiegająca wśród drzew, traw, owadów i ptaków umożliwi uczniom poznanie i zrozumienie otaczającej przyrody oraz nabywanie nowych kompetencji w zakresie edukacji ekologicznej. Zakupione zostaną ławki oraz ogrodowe lampy solarne.

Wzbogacenie istniejącego ogrodu sensorycznego pełniącego funkcje terapeutyczne dla uczniów z niepełnosprawnościami o meble i dekoracje na bazie przyrody (np. kuchnia błotna, ekologiczne dekoracje) umożliwi rozwój ich zmysłów, pobudzi kreatywność i przysporzy wiele radości.

Poza godzinami lekcyjnymi teren ten jest otwarty dla wszystkich mieszkańców, więc mamy nadzieję, że każdy będzie mógł się przekonać o wyjątkowości tego miejsca.

Planowana data zakończenia przedsięwzięcia to  30.11.2024 r.

 

Umowa została podpisana przez Starostę Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego

i Wicestarostę Michała Listwonia, a także członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego. W spotkaniu uczestniczyli również Senator RP Wojciech Ziemniak i Geolog Powiatowy  – Sylwia Kościańska.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę