iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Domowy peeling do stóp

Zadbane stopy, zwłaszcza w okresie letnim, gdy są szczególnie eksponowane, to istotna sprawa. W pielęgnacji pomocne jest regularne wykonywanie peelingu. Nie trzeba przy tym wydawać pieniędzy na gotowe produkty. Peeling możemy przygotować samemu z produktów, które większość z nas ma już w domu.

Jedną z możliwości jest peeling kawowy. Jego przygotowanie zajmie chwilę. Potrzebne będą dwa składniki - zmielona kawa i oliwa z oliwek, olej kokosowy czy zwykła oliwka dla dzieci. Należy z nich przygotować papkę, nie powinna być zbyt wodnista, gdyż peeling ma ścierać naskórek. Dodatkowo można też dodać sok z cytryny.

Kolejną opcją jest peeling cukrowy. Jeśli chcemy otrzymać jego delikatniejszą wersję powinniśmy użyć zwykłego białego cukru lub drobnego cukru. Kiedy potrzebny jest mocniejszy efekt należy wybrać cukier gruboziarnisty, np. trzcinowy. Cukier mieszamy z płynnym miodem lub oliwą z oliwek. Można dodatkowo dodać np. olejek eteryczny.

Innym rozwiązaniem będzie peeling solny. Warto wspomnieć, że nada się nie tylko sól kuchenna, ale i sól do kąpieli. Sól mieszamy z olejem lub oliwą.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ze sobą wszystkie możliwości i przygotować peeling zarówno z kawą, jak i cukrem i solą.

W każdym z wymienionych przypadków otrzymujemy papkę, którą nakładamy na wymoczone wcześniej stopy, następnie masujemy je okrężnymi ruchami. Następnie myjemy stopy i nakładamy na nie ulubiony krem. Można też dodatkowo zaraz po umyciu stóp po peelingu zastosować oliwkę dla niemowląt, odczekać chwilę, ponownie umyć stopy i dopiero wtedy zastosować krem.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę