iGostyn.pl reklamy
Rolnictwo

Dopłaty bezpośrednie - pomoc doradców WODR

2023-04-14 13:11:21

Do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach kolejnej kampanii dopłat bezpośrednich. Darmową pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie udzielają pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Do tej pory z bezpłatnego wsparcia doradców WODR w wypełnianiu wniosków skorzystało ponad 1 700 rolników.


Od początku składania wniosków, do wtorku, 4 kwietnia, z bezpłatnej pomocy doradców WODR skorzystało ponad 1 700 rolników. Na stronie internetowej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu (www.wodr.poznan.pl) dostępny jest szczegółowy harmonogram prezentujący gdzie i w jakich godzinach można skorzystać ze wsparcia pracowników WODR.

– Nasi wykwalifikowani doradcy są przygotowani na pomoc rolnikom – zapewnia dyrektor Jacek Sommerfeld.

Nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2023 rok trwa do 15 maja. Dokumenty będzie można dostarczyć również po tym terminie, ale za każdy roboczy dzień opóźnienia płatność będzie pomniejszana o 1 procent.

Z kolei korekt we wnioskach bez konsekwencji finansowych będzie można dokonywać do 31 maja. Po tej dacie płatności do powierzchni objętych zmianami będą również obniżane o 1 procent za każdy dzień zwłoki. Zarówno w przypadku składania wniosków, jak i wprowadzania w nich modyfikacji, ostateczny termin to 9 czerwca.

Źródło: ARiMR


Czytaj również


ubojnia gola

HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN

POLUB NAS NA FACEBOOKU